, poniedziałek 4 grudnia 2023
Eksperyment podsumowany płytą
Na płycie wydanej przez Galerię Szara znajdziemy m.in. grupę Guma Guar. fot. ARC Dodaj do Facebook

Eksperyment podsumowany płytą

DOROTA KOCHMAN
Warsztaty, wykłady, koncerty oraz projekcje filmowe przyciągnęły pasjonatów wizualizacji z Czech i Polski do udziału w polsko-czeskim projekcie Strefa AV. Właśnie została wydana płyta DVD podsumowująca projekt.
Projekt „Strefa AV | Zona AV" został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej i miał na celu stworzenie eksperymentalnej polsko-czeskiej płaszczyzny edukacyjnej w zakresie kultury i sztuki nowych mediów elektronicznych. Autorzy projektu, kuratorzy Galerii Szara w Cieszynie, zaprosili do współpracy młodych twórców audio- i videoartu. To, co stworzyli, można teraz oglądać na płycie DVD „Strefa AV” podsumowującej projekt. ― Nakład płyty jest nieduży, to zaledwie 500 egzemplarzy. Płyty będą rozprowadzone do różnych instytucji, ale osoby szczególnie zainteresowane, też będę mogły taką publikację otrzymać ― mówi Łukasz Dziedzic z Galerii Szara.

Całość wydawnictwa to ponad 20 plików audio i video wraz z katalogiem przybliżającym sylwetki artystów, wydanym w trzech językach polskim, czeskim i angielskim. Na płycie znajdziemy oldschool’ową elektronikę, trip-hop, punk i domieszki hip-hopu, rocka oraz wiele innych zmieszanych ze sobą gatunków muzycznych. Zawartość „Strefy AV” to w większości premierowe nagrania, czasem specjalnie stworzone na potrzeby projektu utwory audio, teledyski, vj sety i videoarty. Na płycie znajdziemy również gości specjalnych takich jak Otto von Schirach, The Complainer & The Compaliners, c.h. District, urkuma, d'incise, Guma Guar.

Artystów, którzy wzięli udział w projekcie będzie można zobaczyć również na żywo podczas koncertów w Cieszynie, Wrocławiu i Poznaniu.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama