, niedziela 2 października 2022
Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie za nami (zdjęcia)
Studenci nie tylko prezentowali ofertę edukacyjną uniwersytetu, przygotowali także szereg atrakcji artystycznych. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie za nami (zdjęcia)

tekst i zdjęcia: KATARZYNA KOCZWARA
Tradycyjnie w maju studenci i wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego zachęcali uczniów szkół ponadgimnazjalnych do rozpoczęcia studiów na cieszyńskiej uczelni. Dzień Otwarty był także okazją do integracji z mieszkańcami miasta.
- Postanowiliśmy cały Uniwersytet zorganizować na Rynku, żeby przyciągnąć uwagę przechodniów. Każda specjalność prezentuje się na swoim stanowisku, przeprowadza mini warsztaty. Jest oferta skierowana także do dzieci, ponieważ nasza uczelnia to w połowie uniwersytet o charakterze pedagogicznym - wyjaśnia Bogusz Bryl, student ekologii.

Program Dnia Otwartego Uniwersytetu Śląskiego był napięty. Wszystkie stanowiska przyciągały uwagę, podkreślały specyfikę prezentowanej specjalności. - Stoimy przy stanowisku związanym z etnologią. Jest kolorowo. Przy okazji odbywają się występy teatralne, koncerty. Ku naszemu zdziwieniu, jest dużo osób spoza uczelni. Ludzie przychodzą, patrzą. Licealiści, do których przede wszystkim chcemy trafić, pytają się, jak wyglądają studia na tej uczelni. Warto tutaj studiować, szczególnie dla takich przedsięwzięć. Skala działań, w jakie można się zaangażować, jest bardzo duża - przekonuje Bogusz.

PISALIŚMY: Łowcy.B w Cieszynie: najbardziej studencki program

- Przeprowadzałyśmy już kilka razy zabawę z chustą Krauza, w planach mamy warsztaty pt. "Z tolerancją na ty". Cały czas dzieci mają możliwość rysowania kredą. Podchodzą także przyszli studenci naszego wydziału, udzielamy im informacji na temat kierunku, studiów, wykładowców. Ważne, by ludzie tu przychodzili z powołania, a nie z przymusu - tłumaczy Monika Michalak, która prezentowała ofertę cieszyńskiej uczelni.

Mieszkańcy Cieszyna z zainteresowaniem przyglądają się aktywności studentów na Rynku. Większość ocenia te działania pozytywnie. - Bardzo mi się podoba, jestem zachwycona, że tyle się w Cieszynie zmienia. Studenci bardzo dużo robią dla wizerunku miasta, ożywiają je - uważa Kazimiera Małysz.

Portal gazetacodzienna.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na absolwentów tych fajnych studiów pewnikiem pracodawcy nie mogą się już doczekać.

ja uważam że fajnie się studiuje i takie lata jak te nigdy nie wrócą :/

A może lepiej intelektualistę z Bilgoraja Palikota - będą wina z rabatem.

może Rydzyka zrobić rektorem ...?

Jakieś namiary na te czarne pantery?

No właśnie nie wiem dokładnie jak to było więc czekam na jakieś potwierdzone info. Generalnie chodzi o jakąś artystyczną instalację jednego ze studentów, która zawierała w sobie element z logo jakiegoś piwa i któremuś kretynowi się to nie podobało przez co doszło podobno do interwencji, wzywania prokuratora, powiadamiania rektora uczelni i innych takich cyrków. Znając vice komendanta SM w Cieszynie to akurat to byłoby na jego niskim poziomie. Jak macie jakieś dokładniejsze info to chętnie poczytam.

@ Lexxx .A to nie słyszałem. Dawać skandal!!

.

Napiszcie o skandalu jaki wywołała na rynku z tej okazji nasza ukochana straż miejska w osobie inteligentnego inaczej pana wicekomendanta

mocny w gębie... Bo głowę ma już taką sobie...
"Po meczu AJ Auxerre z Olympique Lyon właściwie zapadła decyzja, że Ireneusz Jeleń opuści klub po sezonie. Trener Jean Fernandez zasugerował, że liczne kontuzje Polaka biorą się z niesportowego stylu życia Polaka."

?
czy malowanie ławek to powołanie przyszłych MGR w UE ...?
Niemcy nie czekaja na Etnologów ale na HYDRAULIKÓW, kiedy to dotzre do UŚ ...?

po co komu mgr ETNA - log
to wulkan bezrobocia i tyle..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama