, niedziela 3 lipca 2022
Dobre przykłady dla Śląska
Na wystawie pokazano m.in. siedzisko wykonane z ziemii i trawy. fot. Daria Guba 



Dodaj do Facebook

Dobre przykłady dla Śląska

DG
Dobre przykłady dla Śląska

Kuratorka wystawy Katarzyna Pełka. fot. Daria Guba


Dobre przykłady dla Śląska

Wystawę "La Dolce (re)Vita" można oglądać w Oranżerii do 10 października. fot. Daria Guba

W Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości trwa wystawa \"La Dolce (re)Vita\", zorganizowanej w ramach projektu \"Revita Silesia\". Tematem organizowanej ekspozycji jest wykorzystanie designu w przekształceniach przestrzeni publicznej regionów, miast i dzielnic województwa śląskiego.
- Rewitalizacja jest bardzo ważnym tematem szczególnie dla Śląska, ponieważ znajduje się tu wiele obiektów poprzemysłowych, które tylko czekają na danie im drugiej szansy. Wiele z nich mogłoby stać się przestrzeniami publicznymi. Na wystawie można zobaczyć dobre przykłady z całego świata, zarówno z dużych metropolii jak i małych miejscowości, gdzie zaniedbane części miast udało się przekształcić w atrakcyjne i tętniące życiem miejsca - mówi o idei wystawy jej kuratorka Katarzyna Pełka.

Na wystawie zaprezentowane zostały meble i rozwiązania urbanistyczne, które dobrze sprawdzają się w przestrzeni publicznej miast, a przede wszystkim spełniają potrzeby ich mieszkańców. Przedstawione obiekty są nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie. Wśród wybranych przykładów z ośmiu miast na świecie zobaczyć można m.in. huśtawkę-korale, stojak rowerowy o unikalnej konstrukcji, nadmuchiwaną sofę, ogromne donice o nietypowym kształcie i innowacyjną ławkę-hamak. Zwiedzający mają okazję przetestować na miejscu wszystkie dostępne eksponaty.

Wystawę "La Dolce (re)Vita" można oglądać w Oranżerii Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie do 10 października. Wstęp wolny.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i jej zamkowej ekipy, gratuluje poczucia humoru organizatorom tego humbuga za wydarte nam pieniądze

to ma być żart? to miejski mebel jest? Nadmuchiwana sofa. Prosze o informację bo coś mi sie zdaje że redakcja odpuściła i chce ośmieszyc całą tą wystawe

Pani fotograf i pani kurator wystawy zapomniały, że puder zapobiega tzw. blikom na zdjęciach? Eh, kobiety...?

sądzę, nie ma odpowiednich atestów i nie powinna być dopuszczona do użytku. jest po prostu niebezpieczna. nadmuchiwana sofa jest dobra na zniszczenie kręgosłupa, z którym ludzie mają już tak dosyć problemów. Ta wystawa to kpina moim zdaniem. Może użycie w nazwie słowa obcojęzycznego: "Revita Silesia", miało nadać ważności i wielkości tejże wystawie. No cóż reklamuje się powiedzenie: "Polacy nie gęsi też swój język mają". Pozdrawiam "wysysaczy pieniędzy podatników"

mocarny artykuł i b. mocny temat wystawy! na tyle mocny, że znalazł się w GC. w przeciwieństwie do informacji na temat zamknięcia na 2 dni ulicy Frysztackiej!

slynni cieszynscy dizajerzy. Tacy z nich indywidualisci, ze kazdy ma ten sam komputerek (bialy oczywiscie), ten sam aparacik (canona piateczke d oczywiscie), ten sam wzor okularek (kujonki oczywiscie) i ten sam styl powielania projektow. Naprawde szkoda pieniedzy na takie kalki

W komentarzach standardowo, choć by nie wiem co to i tak jest dupy. Az dziwi ze nikt jeszcze nie wspomniał o Ficku i Bielskiej :)

to zrobiłeś inteligencjo szanowna. czyt. poniżej.

stwierdzenie "....choćby nie wiem po co..." pasuje do tematu: Revita Silesia.:-)

Tak, do dupy. Bo kogo ma niby natchnąć cała ta ekspozycja? Cieszynioków do revitalizowania swoich ogródków? Ja może rozważę usypanie kopca z ziemi i zasiania na nim trawy. Moje dziecko na tym posiedzi. Ale paniczka miastowa w eleganckiej kiecce to już raczej nie.

takie świecidełka u nas na zewnątrz nie mają szans. dlaczego? bo brudno i tyle. Jeżeli coś takiego się zabrudzi, a u nas na to nie potrzeba nawet jednego dnia, to będzie wyglądać ohydnie. U nas są potrzebne rzeczy z konkretnych materiałów, to zn. drewno, beton i w kolorach na których brudu nie widać. Jeszcze jest możliwość, że twórca tych gadżetów będzie latał ze szmatką i pucował systematycznie, dwa razy dziennie. Jest jeszcze jedna możliwość, że skończy się ten brud u nas, w co nie wierze, przynajmniej nie na 20-30 lat w przód.

temat ciekawy i aktualny, czyżby tak niezgrabnie i mało estetycznie potraktowany, przekonam się osobiście i mam nadzieję, że większość opinii, to tradycyjne malkontenctwo...

Współczuję Wam Cieszyńskie buraki- Waszej głupoty i ignorancji. ciekawi mnie czy nażarliście sie na wernisażu do syta? bądź co bądź za europejskie pieniądze, można czyż nie? ale przy okazji dodaliście wirtualną dziurę w waszych drogach. Bo umysły dziurawe macie od dawna. Zamknijcie się na dłużej w waszych domkach i wzdychajcie do posagów Franca Józefa na więcej po prostu was nie stać!

zdjęcie pani kurator dziwnie zakomponowane, gdyż na plan pierwszy, nie tylko przestrzennie (dosłownie),znajduje się... donica...

zamiast znajduje się (wysunęła się)...

organizatorom pomysłu, bardzo dobrej wystawy i zaaranzowanej przestrzeni na Wzgórzu, w której doskonale się wypoczywa. Na wernisażu jakoś nikt nie wspominał o swoich negatywnych odczuciach w związku z wystawą, wręcz przeciwnie, ale oczywiście przyjść i najeść się za darmo też można, a potem wypisywać idiotyczne komentarze. Jak rozumiem na dyskusję w cztery oczy odwagi brak, a bycie anonimowym, fałszywym i dwulicowym chojrakiem, to żadna sztuka.

nikt nie poszedl z krytyka, bo to koleczko wzajemnej adoracji, robia wystawy dla samych siebie, sami sobie slodza, czyszcza sobie nawzajem biale komputerki. Same ochy i achy.

Aż dziw, że ciemnogród wypisujący niektóre z tych komentarzy umie korzystać z internetu...a szkoda...mnie się wystawa podoba, widać w niej nowatorskie podejście do przestrzeni publicznej, coś czego na co dzień w Cieszynie, a nieraz nawet w Polsce nie sposób zobaczyć...
PS. Za Wasze pieniądze? UE pokrywa większość wydatków, to co daje miasto systematycznie przejadamy/cie na wernisażach, a kasa trafia do lokalnych firm gastronomicznych...malkontenci znani zresztą nie od dziś z imienia i nazwiska powinni sami się wziąć do roboty, napisać projekt i pokazać na co ich stać, a nie tylko biadolić i kręcić nosem...bye

ty myślisz, że pieniądze unijne to bociany z Afryki przynoszą??.. jezuu, jaka ciemnota! Ktoś dał, to można w błoto wyrzucić - takim jełopom nic tylko batem po de i do roboty pędzić...

Teraz widać, że pieniądze wydane na ekonomiczne kształcenie SLAYRA można uznać za wyrzucone w błoto. Najwyraźniej traktuje pieniądze z unii jako mannę z nieba, którą należy byle jak wydać. W 2010 roku MIESIĘCZNA składka Polski do budżetu Unii Europejskiej wynosi niemal 1 mld 160 mln zł. To z tej składki również są te dotacje.

u nich nie istnieje związek pomiędzy potem a pieniądzem, Pieniądz u nich to wynik kombinowania i układów, całowania klamek i koteryjnych targów.

pieniadze z Unii nie sa nasze. Jesli slayer tak samo zna sie a dizajnie, to nie dziwie sie, ze mu sie podobalo :))))

i jak pijawka - nie pyta, czyja to krew

ta zabawa małej grupy osób za pieniądze cieszyńskich podatników ? Ile mln zł ? Czy nasz region stać na takie hepeningi dla podstarzałych playboyów ?

tylko na tyle Cię stać? Myślałem, że więcej nam pożyczysz, skąpy jakiś jesteś:-). Ty myślisz, że jak takie dyrdymałki będziesz wypisywał to już wszyscy się będą tutaj martwić i wzdychać. No cóż, widzę, że wkurzyłeś się, i dobrze. My też. Wiedz jak to jest jak się człowiek wkurzy. Różnica między tobą a nami jest taka, że nas wkurza jak wydawane są nasze pieniążki, a Ciebie wkurza, że nas wkurza:-)

"Tobą" miało być oczywiście z dużej litery:-)

Zbyteczne awanse.

przedsiębiorczości nietrafionej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama