, niedziela 26 maja 2024
Czesław Mozil: Prawdziwe hity można zagrać jednym palcem
Czesław Mozil zagrał w Brennej i Strumieniu. Fot. Michał Żyła Dodaj do Facebook

Czesław Mozil: Prawdziwe hity można zagrać jednym palcem

BARBARA ŚLIŻ
Czesław Mozil: Prawdziwe hity można zagrać jednym palcem

- Prawdziwe hity można zagrać jednym palcem - mówi Mozio. Fot. Michał Żyła


Czesław Mozil: Prawdziwe hity można zagrać jednym palcem

Podczas koncertów Czesław Śpiewa zagrał m.in. "Maszynkę do świerkania". Fot. Michał Żyła

Czesław Mozil zagrał dwa koncerty na Śląsku Cieszyńskim. Brenna i Strumień bardzo gorąco powitały artystę, oklaskom nie było końca, pojawiło się nawet kilka bisów. Czesław wręcz oczarował publiczność!
W 2008 roku ukazała się jego pierwsza płyta pt. "Debiut". Premierę "POP-u" zaplanowano na 12 kwietnia 2010 roku, w urodziny Czesława. Do pierwszej samodzielnej płyty teksty napisali internauci i Michał Zabłocki. Krążek w bardzo szybkim czasie pokrył się podwójną platyną, a artysta nagrodzony został trzema Fryderykami. I choć nie pisze o nim Pudelek, jak sam żartobliwie mówi, to jego sława rośnie z każdym dniem.

"POP" gościł Nergala, Nosowską i Gabę Kulkę. - Do tego projektu zaprosiłem swoich przyjaciół, już wcześniej ich znałem i nie wyobrażałem sobie nagrania płyty bez ich wkładu, jestem dumny, ze nagrali ze mną te piosenki – mówi Czesław Mozil.

"Żaba tonie w betonie", "W sam raz", "Frozen Margarita", "Ucieczka z wesołego miasteczka" czy "Kiedy tatuś sypiał z mamą" to tylko kilka przebojów, które mogliśmy usłyszeć na scenie Piwnicy Artystycznej w Brennej. Oczywiście nie mogło zabraknąć "Maszynki do świerkania" zagranej jednym palcem. - Bo prawdziwe hity można zagrać jednym palcem - komentuje Czesław. Każdy z utworów przeplatany był zabawną anegdotą dotycząca jego powstania czy znaczenia. - Moje teksty powstają nie wiadomo jak, czasami tworzę na jakimś kacu albo słyszę jakąś historię i myślę sobie, że fajnie by było o niej zaśpiewać - mówi.

- Czesław to istny wulkan energii. Potrafi nawiązać niesamowity kontakt z publicznością. Bije od niego pozytywna energia, myślę, że sprawdziłby się także w roli kabareciarza – mówi Renia, jedna z uczestniczek koncertu w Brennej. - Nie da się go nie polubić!

Publiczność, choć zróżnicowana wiekowo, świetnie się bawiła. - Śpiewam o tym, co mnie rusza, co nie jest mi obojętne, o tym co ja sam przeżyłem, dlatego na moje koncerty przychodzą ludzie w różnym wieku, czują moje teksty i dobrze się przy tym bawią - mówi Czesław.Grafik muzyka pęka w szwach. Obecnie Czesław zajmuje się przygotowaniem DVD ze swoich koncertów. Płyta ma ukazać się jeszcze w tym roku. Oprócz tego nadal koncertuje. - Strasznie się jaram na trasę koncertową z LAO CHE, w marcu będzie się działo - mówi Mozil. Jest jeszcze jeden projekt, w którym artysta będzie brał udział, niestety nie chciał o nim mówić. Już wkrótce będziemy mieli okazję przekonać się o jego powodzeniu. Trzymamy kciuki!

Ostatnie koncerty nie były pierwszymi występami artysty w naszym regionie. Czesław Śpiewa zagrał już w auli Uniwersytetu Śląskiego oraz w Domu Narodowym w Cieszynie. A wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć Czesława z jego całym zespołem w bielskim klubie Rude Boy.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gość jest niesamowity a z zespołem pokazuje na co go stać, miałem okazję być i polecam

"strasznie się jaram na trasę koncertową z..." - jaraj się i staraj - utalentowany wulkanie energii... powodzenia

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama