, sobota 13 lipca 2024
Cieszyniacy podbili Istambuł
Zespół przed Błękitnym Meczetem w Istambule. fot. ARC Dodaj do Facebook

Cieszyniacy podbili Istambuł

WO
Zespół Pieśni i Tańca  Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej wrócił z  dwutygodniowego pobytu w Turcji, gdzie reprezentował Polskę podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu w Pendik (azjatycka część  Istambułu).
Oprócz cieszyńskiego zespołu, w festiwalu uczestniczyły zespoły folklorystyczne z Łotwy, Bułgarii, Bośni, Ukrainy, Cypru, Gruzji, Hiszpanii, Turcji. Cieszyniacy zaprezentowali pieśni i tańce cieszyńskie, beskidzkie, żywieckie, które były entuzjastycznie przyjmowane przez liczną festiwalową publiczność. — Podczas pobytu w Turcji polski zespół wzbudzał wielką sympatię mieszkańców Pendik i organizatorów festiwalu.  Festiwalowe występy  były  bezpośrednio transmitowane przez radio i telewizję, zaś tureckie gazety poświęciły wiele miejsca regionom i krajom skąd pochodziły festiwalowe zespoły. Na zakończenie, w dowód sympatii wszyscy członkowie cieszyńskiego zespołu — jako jedyni — otrzymali duże naręcza pięknych kwiatów, zaś niektórzy tubylcy wraz ze słowami  podziękowań przynieśli na podróż  własnoręcznie upieczone pyszne ciasta — opowiada Władysław Orawski, członek zespołu.

Kolejne zaproszenie Zespół Pieśni i Tańca  Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej otrzymał z Tomaszowa Lubelskiego gdzie dniach 11-16 sierpnia weźmie udział w 7. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Roztocze 2007”. Cieszyniacy będą tam reprezentować Polskę.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dyć to się nie godzi! Jo mom dwie sprawy dzisio. Pierwszo to je tako, że kaj sie można do zespołu zapisać bo starzyk strasznie chcioł i kazoł mie się zapytać- tak pytom.
Drugo to je tako bamberowsko inijcatywa. Jak by mioł powstań inny zespół stela to jak byś cie mu dycki na miano dali?

Próby ZPiTZC im.J. Marcinkowej odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 16.30 do 20
jeśli podchodzisz do tego poważnie to serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama