, wtorek 23 kwietnia 2024
Chybie czeka na miliony
Nowy budynek ma stanąć naprzeciw amfiteatru — mówi Rafał Cymorek. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Chybie czeka na miliony

DOROTA KOCHMAN
Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu już po raz drugi stara się w Ministerstwie Kultury o dotację na budowę nowej siedziby. Czy tym razem się uda?
— Poprzedni projekt został odrzucony przez Ministerstwo Kultury, choć w kwestii formalnej nie było żadnego niedopatrzenia. Ktoś po prostu musiał odpaść i trafiło na nas. Najgorsze jest to, że aby ponownie złożyć wniosek, trzeba go napisać od początku i znowu przejść wszystkie procedury — mówi dyrektor GOK, Rafał Cymorek.

Dzisiaj GOK jest za ciasny i przez to nie może się rozwijać, więc jego szef nie ma zamiaru odpuszczać. Drugi projekt budowy nowego ośrodka jest już gotowy. Kosztorys opiewa na 4 mln zł. Budynek ma stanąć naprzeciw amfiteatru, tak aby ludzie znajdujący się wewnątrz mogli widzieć, co dzieje się na scenie. Mieszkańcom Chybia pomysł budowy nowego ośrodka kultury podoba się. — GOK działa bardzo dobrze. Każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Nowy ośrodek kultury połączony z amfiteatrem da nowe możliwości — mówi Anna Stokłosa.

O tym, czy Chybie dostanie pieniądze Ministerstwo Kultury rozstrzygnie w maju. — Mamy spokojne sumienie, że we wniosku wszystkiego dopatrzyliśmy. Jeżeli projekt przejdzie, będziemy imprezować przez cały tydzień — dodaje z uśmiechem Cymorek.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

R. CYMOREK - JAKAZ TO BARWNA I PRAWA POSTAC...

Nie znam człowieka.

Cos Cie Rafale nie lubia ale Ty rob swoje i staraj sie bo jestes jednym z najprezniej dzialajacych dyrektorow kultury !! Chyba lepiej nie patrzec na marazm dzialania np DN w Cieszynie tylko trzeba isc do przodu nawet jak nie jest latwo od warszawki cos wyciagnac !
Nie przejmuj sie tymi malkontentami bo Oni widocznie nic nie potrafia !

Przed publikacją postów proszę przezytać regulamin. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane!!!!

Płyń za rekinem, a trafisz do ludzi.

Rafale byle do przodu rób swoje.Jesteś fachowcem jakich mało.powodzenia,a ci wszyscy co są przeciw Tobie to zwykłe śmieci

Po stracie zębów podobno większa swoboda języka.

Cymorek to pedał!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama