, piątek 29 września 2023
Ostatnia w tym sezonie premiera Sceny Polskiej (konkurs)
Scenariusza i reżyserii "Piękności dnia" podjął się Andrzej Sadowski. fot. mat.pras. Dodaj do Facebook

Ostatnia w tym sezonie premiera Sceny Polskiej (konkurs)

Wydawać by się mogło, że sezon teatralny Sceny Polskiej nie dobiegnie końca. Niemalże co miesiąc widzowie teatru byli świadkami kolejnych premier. Ostatnio aktorzy Teatru Cieszyńskiego wystawili \"Cyrano de Bergeraca\", a już 30 czerwca zapraszają na kolejną premierę.
"Piękność dnia" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego zakończy sezon Sceny Polskiej, by na nowo otworzyć go już we wrześniu.

W ostatnim przedwakacyjnym spektaklu udział wezmą Joanna Gruszka, Joanna Litwin-Widera, Anna Paprzyca, Halina Pasekova, Małgorzata Pikus, Kamila Kumpanova i rodzynek, Janusz Kac. "Piękność dnia" napisana przez Iwonę Kusiak opowiada o kobietach mających kłopot ze swoją tożsamością, nie potrafiących zaakceptować samej siebie, swojego życia. Kobiety całą swoją uwagę skupiają wokół blichtru i operacji plastycznych.

"Piękność dnia" to sztuka o kobiecych pragnieniach, niespełnionych marzeniach dam w różnym wieku. Sztuka ta miała swoją premierę w płockim Teatrze Dramatycznym na początku tego roku. Spektakl pod tytułem "Beauty 3.0" naszpikowany był mocnymi scenami. Czy Scena Polska także pokusi się o takie przedstawienie historii kilku kobiet? Przekonacie się już niebawem.

Ostatnia premiera tego sezonu dla Sceny Polskiej odbędzie się wyjątkowo w czwartek, 30 czerwca, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 120 kč do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Uwaga! Konkurs!

Wygraj bilety na premierę "Piękność dnia"!

Dla czytelników portalu gazetacodzienna.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na premierę ufundowane przez Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji odpowiedź na pytanie: W którym spektaklu Sceny Polskiej w roli głównej wystąpił Stefan Friedmann?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Bilety będą do odebrania w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Konkurs zakończony! O wygranej powiadomimy za pomocą poczty elektronicznej.

POLECAMY: Lubisz konkursy? Śledź na bieżąco i wygrywaj nagrody!
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

na tego pazernego mąciwodę BS szkoda tu czasu i miejsca

gdzie ma byc pan Slupczynski i w dodatku te dowcipy przedmowcy sa prostackie i glupie , wazniejszy problem teatru z Czeskiego Cieszyna to absencja w naszym teatrze i o tym p[isalem zanim we srode wszystko sie skasowalo szanownej redakcji . Istniala i istnieje potrzeba stalej asymilacji do naszej pustej budy - teatru spektakli premierowych Sceny Polskiej bo tak to stale bedziemy ogladac stare popluczyny warszawskich teatrow i do teatru sie pojdzie na gwiazde a nie na dobry spektakl. I to jest problem o ktorym nalezaloby podyskutowac !!!!!!!!!!!!!!!!!

mamy tu w Cieszynie lamentującego od lat boroka, sfrustrowanego artystę Bogusława Słupczyńskiego. Talent czystej wody, geniusz sceniczny. Jak bardzo mocno poprosicie, obiecacie godziwe tantiemy i skropicie wszystko solidnie borowiczką - może sięzgodzi zaszczycić wasz teatr swoja osobą? Proszę, spróbujcie - my se już rady z tym chopem nie dajemy..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama