, niedziela 22 maja 2022
Cieszyński De Nuevo wystąpił w "Must be the music"! (wywiad + konkurs)
Zespół ma na swoim koncie płytę demo, którą już dziś możecie wygrać na naszym portalu. fot. www.denuevo.pl Dodaj do Facebook

Cieszyński De Nuevo wystąpił w "Must be the music"! (wywiad + konkurs)

BARBARA ŚLIŻ
Zespół De Nuevo powstał cztery lata temu, od dwóch lat muzycy grają w 7-osobowym składzie, w którym wokalistą jest cieszynianin. Zespół postanowił spróbować swoich sił w popularnym muzycznym programie. Jak poradzili sobie z surowym jury, jakie perspektywy może dać im to show i co grają? Opowiada Jarek Krużołek.
Jaką muzykę gracie?
Skupiamy się głównie na coverach Gipsy Kings, Martires del Compas czy Davida Bisbala. Mamy też własne aranżacje Santany i Rickiego Martina. Od mniej więcej roku zaczynamy tworzyć coś swojego. Nagraliśmy demo z czterema hiszpańskimi utworami. Cały czas staramy się działać, każdy z nas przynosi świeże pomysły. Cały czas coś się dzieje, cały czas działamy.

Dlaczego akurat hiszpańskie brzmienia? To dosyć innowacyjny pomysł?
O to dlaczego akurat hiszpańskie klimaty, trzeba byłoby zapytać założyciela zespołu, Marcina Szermańskiego, który gra na gitarze klasycznej i uwielbia flamenco. Myślę, że koncepcja zespołu o takich właśnie brzmieniach wzięła się po prostu z jego pasji, a dopiero potem okazało się, że rynek potrzebuje takiej muzyki, że czegoś takiego w Polsce nie ma, że ludzie po prostu chcą nas słuchać.

Dużo koncertujecie?
Gramy sporo koncertów, głównie na Śląsku, ale też na północy i w centralnej Polsce. Ten sezon był dla nas bardzo udany. Wzięliśmy też udział w "Must be the music", zobaczymy co z tego dalej wyniknie, jak potoczą się nasze losy w programie.

Dlaczego akurat ten program?
Każda stacja telewizyjna proponuje co innego, wybraliśmy "Must be the music", bo tutaj nasz zespół ma największą szansę na sukces. Wszyscy możemy się pokazać z jak najlepszej strony. W "Mam talent" jest wszystkiego po trochu, dla "X-Factora" chyba bylibyśmy za dużą grupą, a "The voice of Poland" z założenia jest dla solistów. My chcieliśmy wystąpić razem.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia po spotkaniu z jury?
Jurorzy to są normalni ludzie, bardziej lub mniej siedzący w temacie. To jest konkurs, zawsze liczy się na to, że jury podejdzie do sprawy merytorycznie, a nie będzie patrzyć poprzez swoje gusta. My jako wykonawcy mamy nadzieję, że ocenią nas normalnie, jak profesjonaliści.

Co może wam dać "Must be the music"?
Chcemy się pokazać szerszej publice. Kto wie, może będzie okazja pokazać się na większych koncertach. W "Must be the music" do wygrania jest występ na największym w Polsce Sylwestrze, 100 tysięcy złotych i masa kontaktów. Mamy nadzieję, że się spodobamy w programie, że ktoś zwróci na naszą twórczość uwagę. Mamy nagrane demo z 4 utworami hiszpańskimi i cały czas pracujemy nad własnym repertuarem. Każdy z nas przynosi na próby jakieś pomysły, zbieramy je, analizujemy, a potem przekuwamy w utwory.

Zespól De Nuevo w chwili obecnej tworzą: Jarek Krużołek - vocal, Albert Kokoszewski - gitara akustyczna, vocal, Marcin Szermański - gitara klasyczna oraz Flamenco, Dawid Zajda - gitara akustyczna i elektryczna oraz "background vocal" (elektryzujące brzmienie gitary rockowej), Wojciech Drabek - gitara basowa oraz "background vocal", Piotr Matusik - instrumenty klawiszowe, a także Mariusz Szulakowski - instrumenty perkusyjne (człowiek orkiestra).Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są cztery płyty demo De Nuevo ufundowane przez zespół.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Co w języku hiszpańskim oznaczają słowa de nuevo?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji portalu gazetacodzienna.pl.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fajny zespół. Ja, on, on,ona i ona trzymamy kciuki i głosujemy na Was

100 tys. zł. - oczywiście

...jest formą

pustka jest forma forma jest pustką - że to...kolego...

barok mile uszy pieści - lecz niestety brak tu treści!...

pęd do popularności, sławy,wielkich sal koncertowych, 100 złotych...na dalsze kształtowanie warsztatu...marketingowego oraz zdolności muzyczno-artystycznych - niewolnicy jed/y/nego trendu > chcemy być najlepsi w aktualnych gustach odbiorców - młodość,tak czy inaczej cenna sama w sobie, wyszumi się i pogracie głównie dla przyjemności i radości twórczych odkryć w kameralnych gronach sympatyków i przyjaciół...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama