, piątek 29 września 2023
"Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" i "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" na weekend (konkurs)
"Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" 28 marca w Teatrze CST, fot. mat. pras.  Dodaj do Facebook

"Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" i "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" na weekend (konkurs)

BŚ, mat. pras.
To dopiero niespodzianka! Na początek weekendu mamy dla was zaproszenia na sobotni spektakl \"Słodkie rodzynki, gorzkie migdały\" w teatrze w Czeskim Cieszynie oraz na poniedziałkową sztukę \"Ampuć, czyli zoologia fantastyczna\" w Teatrze CST.
"Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" to słodko-gorzka historia "cesarzowej polskiej piosenki" Agnieszki Osieckiej. Scenariusz do tego spektaklu napisała Renata Putzlacher. Scenarzystka wyruszając w podróż śladami Osieckiej stworzyła niesamowite widowisko muzyczne. Podczas którego usłyszymy "Mój pierwszy bal", "Małgośkę", "Na zakręcie", "Szpetni czterdziestoletni", a nawet utwór "Beskidzie, Beskidzie" napisany przez artystkę w czasie wizyty na Śląsku Cieszyńskim.

Spektakl przedstawia życie Osieckiej od jej najmłodszych lat, dlatego poetkę zagrały 3 panie. Najmłodsza z nich Kasia Stonawska jest uczennicą Polskiej Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Dorastającą Agnieszkę zagrała Anna Konieczna, dojrzałą - Joanna Litwin-Widera, a starszą Anna Paprzyca.
Reżyserii widowiska podjął się kierownik artystyczny Sceny Polskiej, Bogdan Kokotek. Poza wymienionymi aktorkami na scenie zobaczymy wszystkich aktorów Teatru Cieszyńskiego. Bogata scenografia, doskonałe aranżacje muzyczne Tomasza Pali zachęcają do obejrzenia tej sztuki.

"Słodkie rodzynki, gorzkie migdały" będzie można zobaczyć 26 marca o godzinie 17.30. Bilety do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

"Ampuć, czyli zoologia fantastyczna"

Założyciel Teatru Mumerus Wiesław Hołdys był niegdyś związany z Cieszynem. Na specjalne zaproszenie Teatru CST reżyser wraca do swoich rodzinnych stron, by wystawić sztukę "Ampuć, czyli zoologia fantastyczna".

Inspiracją do stworzenia tego spektaklu była książka Jana Gondowicza "Zoologia fantastyczna uzupełniona". Hołdysowi udało się stworzyć sztukę, w której nowe stworzenia w rzeczywistości opowiadają o rzeczach bardzo poważnych i istotnych dla społeczeństwa.

Teatr Mumerus poszukuje nowych, zaskakujących form teatralnych nawiązujących do tradycji awangardy teatralnej. Teatr prowadzi działalność edukacyjną i resocjalizacyjną. Od 2001 bierze udział wraz z innymi teatrami z całej Europy w międzynarodowym projekcie teatralno-edukacyjnym
"Magic-Net".

Spektakl odbędzie się 28 marca o godzinie 18.00 w Teatrze CST. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w Centrum Informacji Miejskiej w Cieszynie lub zarezerwować mailowo: teatrcst@interia.pl

Uwaga! Konkurs!

Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl "Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" oraz dwa podwójne zaproszenia na „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały”.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są podwójne zaproszenia na sobotni i poniedziałkowy spektakl ufundowane przez Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego oraz cieszyński Teatr CST. Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji odpowiedź na pytanie: Który tytuł spektaklu Teatru Mumerus nawiązuje do utworów Franza Kafki?
Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: konkursy@gazetacodzienna.pl.. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane wraz z numerem telefonu oraz nazwą spektaklu, na który chcą państwo wygrać bilety.

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Zaproszenie będzie do odebrania w kasie teatru w Czeskim Cieszynie oraz w siedzibie teatru CST przed rozpoczęciem spektaklu.

POLECAMY: Lubisz konkursy? Śledź na bieżąco i wygrywaj nagrody!

Konkurs zakończony! O wygranej powiadomimy za pomocą poczty elektronicznej.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

.

i berbeć

cieszym sie na ampucia, myślym, że mnie nie zeżro, uwidzym, co to za chróm...

zapionć

dwa babucie

babuć, harapuć, papuć, ale żeby ampuć - u nas takigo czegosikej nie było...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama