, piątek 12 sierpnia 2022
Za i przeciw spalarni
Andrzej Kondziołka, wójt Zebrzydowic, nie wyobraża sobie, żeby spalarnia została wybudowana w Karwinie. fot. Stela Dodaj do Facebook

Za i przeciw spalarni

ER
Spalarnię odpadów komunalnych planuje wybudować w Karwinie, na terenie nieczynnej kopalni Barbara, województwo morawsko-śląskie. Budowa ma ruszyć w 2013 roku, a spalarnia ma działać pełną parą w grudniu 2015 roku. Mieszkańcy gminy Zebrzydowice protestują i chcą wstrzymania inwestycji.
Wszystko na ten temat w poniedziałek z Zebrzydowic, gdzie o godz. 17.00, przed Urzędem Gminy stanie wóz satelitarny Radia Katowice.

Raport Andrzeja Ochodka z Radia Katowice z polskiej i czeskiej strony granicy:PISALIŚMY:
Polska nie chce czeskiej spalarni
Kontrowersje wokół spalarni
Czesi chcą nam wybudować pod nosem spalarnię
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

przeciesz wiadomo że śmieci najlepiej wyrzucać do lasu! Zgodnie ze stara polska tradycją!

Już mi się wydawało, że skończyła się ta polska głupota. A tu taka niespodzianka. Panie wójcie nie jest Panu wstyd. Przecież to pośmiewisko na cały świat!!!!

Zamiast edukować, segregować to lepiej spalić. Skoro się nie znacie, to nie dyskutujcie. Skoro spalarnia jest w centrum wiednia, to dlaczego nie może jej być w ostrawie. Spalanie śmieci to ostateczność. Polska głupota to zgoda na tego typu inwestycję, z której strona polska nie ma NIC! oprócz smrodu

Odezwał się typowy pseudointeligent z "Gazetą Wyborczą" pod pachą. To jakże charakterystyczny zakodowany wstyd za rzekomą zaściankowość i wyczekiwanie jak piesek na pochwały od autorytetów płynacych z europejskich stolic. Taki biedak nie jest w stanie nawet pojąć interesu lokalnej społeczności i wdzięcznie merda ogonkiem w nadziei, że ktoś na niego gwizdnie. Podczas gdy Niemcy, Francuzi, Rosjanie coraz bardziej bronią swoich interesów, nasi pseudointeligenci gorliwie starają się być na siłę postępowymi europejczykami. LOLA

Spalarnia będzie ekologiczna, bo Czesi budują ją od strony Orłowej i nie bęďą przecież truć centrum Karwinej

nie można im wierzyć (filtry będą czyścić jak wiatr zawieje w naszą stronę !) tak truje nas od wielu lat Trzyniec, chcieli budować koksownię, a teraz spalarnię. Niech ją sobie wybudują w centrum Pragi - tak jak Austriacy wybudowali piękną, kolorową spalarnię w centrum Wiednia - oglądają ją wycieczki, bo to projekt Hundertwassera. Czesi też jemu mogą ją zlecić - będą mieli w Pradze jeszcze więcej turystów ! (2 w 1)

Huta w Trzyńcu jest tak ekologiczna, że mogła by dymić w centrum Cieszyna, ale już nie w Ostrawie.

Zrównanie huty w Trzyńcu z ultranowoczesną spalarnią to szczyt debilizmu. Zobaczcie szowniści na mapę, ta spalarnie będzie między Karwiną, Orłową a Hawierzowem, czyli 99% smrodu mieliby sami Czesi. Czy uważacie Czechów za masochistów ?

Herr Hundertwasser nieźyje ty polski DEBILU

też nie żyje, a jego dzieło w Barcelonie jest nadal w budowie. Nie o nazwiska chodzi, ale o podejście do tematu spalarni - ma rację, niech Czesi zbudują ją w Pradze - ty czechofilu !

polsko-czeska "przyjaźń" ! - oto jak bardzo się lubimy :(((

Taka spalarnia to ratunek dla środowiska, mniej szkodzi od wysypisk. Przy dzisiejszych technologiach zagrożenia nie ma, bez sesnu jest straszyć ludzi. Bardziej szkodzi sąsiad palący opony w piecu

Przystępuj, ale jako klient, na taką współpracę pewnie chętnie się zgodzą.

Znając Czechów, to dobrze wszystko obmyślili. Ekologiczna spalarnia to RATUNEK dla środowiska i spore zyski. A jak my wyjdziemy na pieniactwie i bezsensownym machaniu szabelką ? Czy nie lepiej byłoby wybudować wcześniej taką spalarnię w Jastrzębiu i brać kasę od Czechów za spalanie ? Byłoby, ale ekoterroryści i ciemnota, co dawniej uważała, że pociągi odbierają krowom mleko, nie pozwolili. Spalanie śmieci to KONIECZNOŚĆ. No ale jak znam życie, to niejeden z wrogów spalarni najpierw będzie się darł przed reporterem z radia, a po powrocie do domu zacznie palić mułem i gumą w piecu CO

Byli już tacy siewcy postępu w ciemnogrodach, kpiący ze zdrowego rozsądku i często były tego opłakane skutki. Przykłady- bardzo proszę. Absolutnie bezpieczne naukowo opracowane pasze, efekt: choroba Creuzfelda-Jacoba. Super bezpieczne DDT - efekt skażenie globu. Tanie i trwałe azbestowe płytki dachowe - zatrucie lokalnego środowiska itd. Za każdym razem półinteligenci wyśmiewali się z obaw ludzi.

Czesi są pragmatyczni do bólu. Dobrze tu wszystko wyliczyli. Zarobią na tych śmieciach. Pamiętajmy przy tym, że w Karwinie jest duża uzdrowisko Darków. Myślicie Państwo, że właśnie ci Czesi są tacy głupi, żeby zatruć to uzdrowisko i zniszczyć je??? Za kilka lat to my będziemy ich klientami, i będziemy wozić tam śmieci, bo niestety umiemy się tylko specjalizować w pobrzękiwaniu szabelką i niszczeniu wszelkich dobrych inicjatyw. Po dzisiaj nie mamy np. elektrowni atomowej! Dość powiedzieć, że we Francji jest ich ponad 70, a w USA ponad 200. Pamiętacie Państwo histerią z tym związaną, a za chwile będziemy świadkami kolejnej.

brawo pirat, ty chyba nie antek!

a może wiesz gdzie Francuzi "utylizują" odpady z tych swoich elektrowni atomowych ???
A gdzie my będziemy je składowć - na dnie Bałtyku ? !!! - puknij się w głowę, jeśli uważasz, że to jest EKOLOGICZNE i bezpieczne dla środowiska. Tylko ODNAWIALNE źródła energii NALEŻY rozwijać !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama