, czwartek 20 czerwca 2024
Wojewoda obdarował Cieszyn
Budynek, który kilka lat temu opuścili strażacy stoi pusty i niszczeje. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Wojewoda obdarował Cieszyn

ER
W budynku byłej komendy straży pożarnej przy ul. Limanowskiego w Cieszynie swoją nową siedzibę będzie miała Straż Miejska. A tuż obok powstanie pierwszy w powiecie wielopoziomowy parking.
— Wojewoda śląski zgodził się przekazać Cieszynowi budynek w formie darowizny pod warunkiem, że urządzimy w nim komendę Straży Miejskiej — mówi wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski. — Mamy też wolne 10 arów w kształcie litery „L" za budynkiem i chcemy tam wybudować publiczny, wielopoziomowy parking — dodaje Cybulski.

Skąd miasto weźmie pieniądze na adaptację budynku i budowę parkingu? — Zamierzamy pozyskać pieniądze z funduszy na działania rewitalizacyjne Unii Europejskiej — wyjaśnia Cybulski.

Obecnie urzędnicy przygotowują przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Inwestycja ruszy najprawdopodobniej dopiero w 2009 roku, po uzyskaniu dotacji unijnej, o którą miasto będzie się starało w przyszłym roku.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gruszki na wierzbie.a może na ul Limanowskiego zamontować tzw.garby by bezpieczniej można było
przechodzić na pasach , bo jak na razie piesi nie mają żadnych szans w spotkaniach z cieszyńskimi
"rajdowcami".może to Pan burmistrz zauważy,bo
chodzi przecież często po tym "torze wyścigowym"!

przecież tam obok miała być wybudowana nowa kamienica....ale to się szybko zmienia,a miejskie strażaki mieliby dobre miejsce na swoją siedzibę,bo nic nie robią tylko cały dzień chodzą wzdłuż Parku Pokoju i zakładają blokady

nowa siedziba do straży miejskiej niezły kawał im to powinni szałas popstawić za ich nieróbstwo

To jest niby ta INNOWACYJNOŚĆ o którą tak chodzi w UE? A tak między Nami, jest wiele obiektów bardziej "zasługujących" na kasę pod hasłem rewaloryzacja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama