, piątek 1 lipca 2022
Ustroń: Rusza budowa ronda. Utrudnienia do końca września
Budowa ronda w Ustroniu, powinna w znacznym stopniu przyczynić do poprawy sytuacji drogowej. fot. Agnieszka Kaczmarczyk Dodaj do Facebook

Ustroń: Rusza budowa ronda. Utrudnienia do końca września

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Ustroń: Rusza budowa ronda. Utrudnienia do końca września

Utrudnienia w ruchu, związane z budową skrzyżowania o ruchu okrężnym będą odczuwalne do końca września. fot. Agnieszka Kaczmarczyk


Ustroń: Rusza budowa ronda. Utrudnienia do końca września

Mniej zadowoleni z remontu są właściciele okolicznych sklepów, których klienci zmagają się z brakiem miejsc parkingowych spowodowanych budową. fot. Agnieszka Kaczmarczyk

Rondo o średnicy 26 metrów wraz z wysepkami i przejściami dla pieszych oraz parking przy Szkole Podstawowej nr 2 - to nowe inwestycje, które wkrótce ruszą w Ustroniu. Przebudowy doczekało się skrzyżowanie ulic Daszyńskiego, Strażackiej i Kościelnej.
- Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby ruch w tym miejscu odbywał się bez utrudnień, jest wybudowanie ronda - mówi Andrzej Siemiński, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Ustroniu. - Realizowana inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz komfortu jazdy w naszej gminie - dodaje i przyznaje, że remont drogi będzie uciążliwy dla kierowców do końca września, ale po zakończeniu prac sytuacja na drodze ulegnie znacznej poprawie.

Rondo to odpowiedź na wnioski mieszkańców. - Budowa ronda będzie miała duże znaczenie dla rodziców i dzieci, którzy codziennie dojeżdżają tą drogą do szkoły - stwierdza Zofia Krukała, mieszkanka Ustronia. - Rankiem tworzy się w tym miejscu długi korek i trzeba się wielce natrudzić, żeby znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Mniej zadowoleni z remontu są właściciele sklepów znajdujących się w okolicy placu budowy. - W tej chwili mamy dużo niższy utarg. Nikt nie chce robić zakupów w sklepie, przy którym, aby zaparkować samochód, trzeba szukać miejsca na rozkopanym poboczu - mówi z żalem właścicielka jednego ze sklepów spożywczych.

Przetarg na budowę wygrała firma "Dimico" z Bielska-Białej, która rozpoczęła prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę oraz przebudową kanalizacji, wymianą gazociągu, sieci elektrycznej i telekomunikacyjnej. Inwestycja pochłonie ok. 2 mln zł i realizowana jest ze środków gminy, powiatu i dzięki dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Obecnie na odcinku ulicy Daszyńskiego wprowadzono ruch wahadłowy. Według harmonogramu prace powinny zakończyć się ostatniego września.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

..to nie wiysz czymu właśnie teraz budujóm to róndo kole szkoły....? Na dyć tymu bo sóm feryje i dziecka sie im tam nie szwyndajóm...!! trzeja też czasami kapke pomyśleć a nie łod razu siekiyrkóm szastać....

Roboty drogowe w srodku sezonu turystycznego. Genialne. Ronda nie sprzyjają też ruchowi. Popatrzcie sobie na Cieszyn. Nawymyślali sobie Rond i mają przez kilka godzin dziennie zatkane Miasto na Amen. Teraz rozwiązują "problem" poprzez nadanie swoim Rondom nazw. Miejmy nadzieję, że będzie i Rondo Myślących Inaczej.

Brni jak złe piwo w rzici.

nikt sie tu nie wadzi ino jaja se robiom. Ze starosty i burmistrzów co im do nosów padze a na robocie sie nie znajom.

Na dyć se nie ubliżejcie ślimoki,nima sie ło co wadzić...

ronda w Pastwiskach: nowoczesna, dynamiczna forma, nawiązująca stylistyką do beskidzkiego krajobrazu; kierowcom dają możliwość przeżycia atrakcji jak na dobrym rollercoasterze; zimą - gwarantowany show, jazda figurowa TIR-ów na lodzie .

100m między rondami to trochę za dużo,może by tak jeszcze między tym jakieś rondko,chociaż coś takiego jak w Górkach,albo przynajmniej "śpiącego sierżanta" wybudować;))

" Rankiem tworzy się w tym miejscu długi korek i trzeba się wielce natrudzić, żeby znaleźć wolne miejsce parkingowe."czy to rondo będzie miało parking,bo ni jak nie kumam toku rozumowania "blondynki"

o rekompensatę utraconych zysków od inwestora. Radzę wziąć kumatego prawnika jeśli straty rzeczywiście istotne.

Chyba ważniejsza jest dobra droga i bezpieczeństwo niż Twoja napchana pieniędzmi kieszeń!!!!!Więc nie marudź bo od tego narzekania aż się niedobrze człowiekowi robi.

Wiesz czemu ten kraj wygląda jak wygląda? Bo żyją w nim tacy egoiści jak Ty, którzy myślą tylko o swoim zysku, choćby wokół wszystko się paliło, burzyło i zalewało

Masz 100% racji. Ten kraj kwitnie i rozwija się w szybkim tempie właśnie dzięki milionom podobnych "egoistów". Im więcej nas myśli o swym zysku zamiast marnować życie i energię na wyczekiwanie na darmowy ochłap z budżetu czy PCK, tym lepiej nam się żyje. Wszystkim.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama