, sobota 9 grudnia 2023
Marka warta miliony
— Na polskim rynku liczy się dzisiaj w tej branży dziesięć firm. Jesteśmy wśród nich mimo, że konkurencja jest coraz silniejsza — mówi Michał Bożek. fot. Wojciech Trzcionka 



Dodaj do Facebook

Marka warta miliony

ER
Gdyby Michał Bożek, właściciel Ustronianki zdecydował się odsprzedać konkurencji logo swojej firmy, mógłby za nie dostać nawet 16,5 mln zł.
Na tyle wartość tej marki wycenili specjaliści opracowujący doroczny ranking dziennika „Rzeczpospolita". Ustronianka znalazła się na 267. miejscu rankingu na łącznie 300 sklasyfikowanych firm. Listę otwiera znak towarowy PKN Orlen, który wyprzedził dotychczasowego lidera Telekomunikację Polską. — Bardzo cieszymy się z tego miejsca — mówi Gazeciecodziennej.pl właściciel Ustronianki Michał Bożek.

Wytwórnia Naturalnych Wód Mineralnych Ustronianka powstała w 1980 roku. Jej założycielem i jedynym właścicielem jest Michał Bożek. Na początku swej działalności firma była niewielkim zakładem zatrudniającym kilku pracowników, szybko jednak przerodziła się w jedną z najprężniej działających firm produkujących wody mineralne i napoje w regionie, a później i w całym kraju. Dzisiaj firma zatrudnia 500 pracowników i ma trzy zakłady: dwa w Ustroniu i jeden w Białej koło Prudnika na Opolszczyźnie. W 2000 roku Ustronianka przejęła istniejące od 1963 roku Zakłady Wytwórcze Czantoria. W zakładach firmy produkuje się wodę mineralną oraz napoje owocowe, ice tea i napoje energetyzujące. W tym roku Ustronianka stała się oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego i sponsorem kadry skoczków.

— Na polskim rynku liczy się dzisiaj w tej branży dziesięć firm. Jesteśmy wśród nich mimo, że konkurencja jest coraz silniejsza. Ciągle musimy się rozwijać, inwestować, wprowadzać nowe produkty na rynek — dodaje Michał Bożek.
Komentarze: (30)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale jakim kosztem p. Michale ile zarabiają pracownicy???

dobre pytanie, tylko do kogo?

Dlaczego nie opisujecie innych firm??? Oczywiście kogo by to interesowało... ale dlaczego???

a kto to pije?

najgorsza woda jaką piłem

masz rację

napewno nie ja

Dodam ,że wpis Warsa był jedynie spostrzeżeniem zwracającym uwagę na monotematyczność redakcji

I kryptoreklamę

Nie czytając tekstu powyższego artykułu pozwolę sobie zauważyć ,że redakcja stała się w ostatnim czasie za bardzo monotematyczna. Ostatnio trzy artykuły poświęciła Panu Bożkowi ,Janowi Olbrychtowi oraz Schengen. O ile to ostatnie było uzasadnione o tyle dwa wcześniejsze dowodzą kryptoreklamy lub braku wyobraźni redakcji co jej nie rokuje za dobrze na przyszłość. Proszę tę uwagę potraktować jako życzliwy głos krytyki.

A o czym oni maja pisac w dziale GOSPODARKA jak nie o gospodarce. Poczytajcie o ilu roznych firmach pisali... Mnie gospodarka zbytnio nie intresuje, ale ja sie przynajmniej nie czepiam w swieta.

Admin skasował juz 4 razy wpisy, w których pytano czy na Śląsku Cieszyńskim nie ma już obrzędów, kolęd i zwyczajów bożonarodzeniowych, o których wypadałoby pisać w Wigilię...

Ale przeciez swieta zaczynaja sie dopiero jutro... Jeszcze sie naczytamy o obrzedach. A zreszta, trzeba se bylo GZC kupc...

Nie tłumacz się INGA i tak Cię szef wywali jeżeli jesteś pracownikiem bo kiedyś sięmu nie spodobasz...bo i Ty uczestniczysz w biegu szczurów...

Masz rację , dziś tylko artykuły sponsorowane. Teraz czekamy na artykuł o zakładach wedliniarskich.

Jutro zapewne poczytamy o Panu |Gołębiewskim ile jest wart... jego biznes... jak Pan trzcionka się przeleci samolotem to się zmniejszy... bo będą koszty... haha...

Jeśli polecą podzielić się opłatkiem z p. Bożkiem to będzie to artykuł śwateczny (:)

prosimy w Sylwestra o zdjęcie p. Bożka z plaży naturystów (:)

Moi drodzy ,bądźmy obiektywni. Rodzi się nowa firma - gazeta codzienna ,ktora u progu swojego rozwoju potrzebuje; 1. wsparcia ; 2) uczy się prowadzić otwarte forum ,co nie jest rzeczą łatwą i barzo ryzykowną z punktu widzenia prawa prasowego. I z tego powodu ich rozumiem. Uczmy się za tem wyrażać poglądy dosadnie ,i piszmy stwnowczo wobec spraw ,lecz wobec ludzi łagodnie. Krytyka poglądów i zachowań tak .Osób nie tykajmy . ... "Jest taki dzień ,w którym nikną wszystkie cspory..." Czego sobie i wam oraz redakcji/udany pomysł z tą gazetą/ życzy ...

Znowu ta polska,nieuzasadniona,katolicka
ZAWIŚĆ i to w dzień Wigilijny!!

przemów chociaż w Wigilię ludzkim głosem, podobno nawet osły w tą noc takim głosem mowia. No czekamy....

Ty też masz dzień wigilijny? czy tylko dzień urodzin Dzierżyńskiego obchodzisz?

Z okazji Świąt  Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2008 zespół Gazetycodziennej.pl życzy spełnienia marzeń, o które warto walczyć. Radości, którymi warto się dzielić. Przyjaciół, z którymi warto być. Nadziei, bez której nie warto żyć. Dziękujemy za miłe i mniej miłe komentarze. Dziękujemy za życzenia i listy. Za błędy - jeżeli jakieś były (a pewnie były, bo nie ma ludzi nieomylnych) - przepraszamy. Udanych świąt.
Zespół Gazetycodziennej.pl

Wypada mi też przeprosić tych wszystkich ,ktorzy moimi wypowiedziami poczuli się osobiście urażeni ,a co nie było moim zamiarem.

Dzierżyński wielki szlachcic polski i cwaniak jakich mało.Wykończył wiecej rosjan niż Hitler.No teraz
napiszcie :debilu,analfabeto,ośle i.t.d.

Właśnie chodzi o to "podobno" i wszystko jasne.
Życzę wszystkim internautom dużo zdrowia i
jasności umysłu i czekam na godz.12:00 aby pogadać wreszcie bez klawiatury.

Milych swiat wszytskim.

Widzę ,że to dzień szakala.

raz

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama