, niedziela 14 lipca 2024
Konkurencja na niebie
W tym roku z Ostrawy będzie można latać do Londynu i Brukseli. fot. ARC Dodaj do Facebook

Konkurencja na niebie

EDYTA RASMUS
Port Lotniczy Ostrawa-Mosznow przyjął w ubiegłym roku 332 tys. podróżnych, o 10 proc. więcej niż w 2006 roku, ale i tak przegrywa z głównym konkurentem - katowickimi Pyrzowicami, które w 2007 roku obsłużyły 2 mln klientów.
W tym roku konkurencja między oboma portami zaostrzy się. Mosznow liczy głównie na przejęcie polskich klientów z pogranicza, którzy dotąd korzystali z usług przewoźników startujących z Pyrzowic. Już w tym roku z Ostrawy będzie można latać do Londynu i Brukseli. Będą połączenia z Moskwą i Amsterdamem, których nie mają Pyrzowice. Ma też być więcej lotów lokalnych m.in. na linii Ostrawa-Praga. Obecnie z Ostrawy można się również dostać samolotem do Wiednia.

Mimo nowym lotom ostrawskie lotnisko i tak będzie przegrywało konkurencję pod względem liczby połączeń, których port w Pyrzowicach ma nieporównywalnie więcej.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pyrzowice obsłużyły w zeszłym roku prawie 2 miliony pasażerów, a nie milion. Panią redaktor uprasza się o rzetelne przygotowanie się do pisania o danym temacie :-)

a jakie linie lotnicze obsługują lotnisko w Ostrawie?

a moze jakies loty na [polnoc Anglii np Newcastle albo Leeds?! pozdro

szkoda ze niema z ostrawy do usa

Ostrava-Praga, Praga-Zurich,Frankfurt,Amsterdam,Paryz, a stamtad prosto do wielu miast USA. A z Pyrzowic mozna Pyrzowice-Frankfurt- USA. Droga do Pyrzowic z Cieszyna to jakies 1.5 godzinki spokojnej jazdy samochodem po bezplatnych, w sumie dobrych drogach.

:-)

"Mimo nowym lotom" - a cóż to za twór?

jestem za

"Mimo nowym lotom" - a cóż to za składnia!

Do Ostrawy mamy na pewno bliżej!

a co odloty z warszawy stolicy świata a moźe wszechświata

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama