, niedziela 14 lipca 2024
Ekspansja Mokate
Od niedawna Mokate eksportuje towary do Dubaju i Kazachstanu. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Ekspansja Mokate

ER
Bardzo dobry był miniony rok dla firmy Mokate, która swoją główną siedzibę ma w Ustroniu. Sprzedaż w ośmiu zakładach należących do grupy sięgnęła 400 mln zł. Oznacza to 20-proc. wzrost w stosunku do roku 2006. Zwiększyło się też zatrudnienie – do poziomu 1 200 osób.
Firma Teresy Mokrysz eksportuje swoje towary do 60 krajów świata. Poza tradycyjnymi kierunkami dostaw do krajów Europy środkowo-wschodniej, istotną rolę w eksporcie odgrywają Bałkany, rynek państw arabskich a także kraje Dalekiego Wschodu. Znacznie poszerzyły się dostawy do Wielkiej Brytanii, m.in. dzięki wprowadzeniu markowych wyrobów Mokate do sieci Tesco. Dobrze rokującą inicjatywą okazało się ulokowanie produkcji cappuccino w Chorwacji oraz wykorzystanie tamtejszego centrum dystrybucyjnego. Na zasadzie umowy z firmą z Zagrzebia, na miejscowy rynek oraz rynki państw sąsiednich trafiają produkty pod marką Mokate. Od niedawna firma eksportuje też towary do Dubaju i Kazachstanu.

Na czoło listy eksportowanych przez Mokate wyrobów wysunęły się zabielacze i spieniacze. Ich rola w firmie systematycznie rośnie, zawarte w drugim półroczu 2007 kontrakty zaowocowały dostawami już do 60 krajów. — Odbiorcy podkreślają wysoką jakość tych półproduktów, służących wytwarzaniu instantów w wielu krajach świata. Jest to tym bardziej satysfakcjonujące, że półprodukty te powstają na bazie polskiego mleka — mówi Jerzy Chystowski, rzecznik prasowy Mokate.

Obecnie Grupa Mokate to osiem zakładów w Polsce, Czechach, na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech. — Dotychczasowy kierunek rozwoju będzie kontynuowany – stwierdza właścicielka grupy Mokate, Teresa Mokrysz. – Jesteśmy finansowo i organizacyjnie przygotowani zarówno do poważnego rozwinięcia własnej bazy produkcyjnej jak i dokonania akwizycji zagranicznych w ciągu bieżącego roku.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A zaczynali od paczkowania kawy w garażu. Gratuluję państwu Mokrysz osiągniętego sukcesu i życzę wszelkiego powodzenia w dalszej działalności firmy. Sny są po to żeby je spełniać więc do dzieła!!!

Dwa poprzednie uszczypliwe i dowcipne wpisy skasowano. Gazeta Codzienna zmierza w kierunku Głosu?

Przypominamy, że posty obraźliwe i znieważające są i będą usuwane.

Prosze nie obrażać inteligencji czytelników!!! To były posty o tym, że kawa jest cienka i inny o tym , że Arabowie mają lepszą. Jest tutaj sporo wulgarnych i chamskich postów, które nie zostały usunięte. Nie chciałbym podejrzewać, że poziom estetyczny i moralny redakcji jest do nich zbliżony, więc pozwolę sobie to kłaść na karb nieuwagi i ślepoty.

kawa rzeczywiście cienka, ale sukces niczego sobie. A propos Arabów, to tam sie rzeczywiście pije kawe zdecydowanie lepszą od 90% kaw z naszego rynku.

a zapytajcie o warunki pracy i płacy pracowników...

Wiesz, jakie wykształecenie taka praca a co za tym idzie to i płaca... Pozdrawiam "Młody Gniewny stela"

Dwaj moi znajomi pracują w Mokate na dość dobrych stanowiskach, oni nie narzekają na warunki pracy i wynagrodzenie. Nie wiem jak się ma sprawa w przypadku pracowników szeregowych, ale jeśli miałoby nie być dobrze, istnieją instrumenty nacisku, jakich można używać w negocjacjach z pracodawcą (związki zawodowe, strajki, nagłaśnianie sprawy w mediach).

Powtarzam, że to rzadkie świństwo i Arabowie piją lepszą kawę. I co, znowu admin usunie? A co w tym jest obraźliwego? Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo, czy się to p. Mokrysz podoba czy nie!

Gratulacje, ze firmie udaje sie taka ekspansja!

pierwszy raz słyszę o tej firmie?

ja też

ja też

Przypominamy, że posty obraźliwe i znieważające są i będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama