, czwartek 21 stycznia 2021
Już w najbliższą niedzielę, 10 sierpnia, w Ustroniu odbędą się XXIX Międzynarodowe Wybory Miss Wakacji. W wyborach wystartują dziewczyny z jedenastu krajów: Anglii, Czech, Iranu, Kenii, Kolumbii, Korei, Libanu, Słowacji, Ukrainy, Węgier i, rzecz...
W sobotę, 2 marca, w meczu bułgarskiej ekstraklasy Etyr Wielkie Tyrnowo pokonał 2:1 PFC Montana. Bohaterem spotkania był Sławomir Cienciała, wychowanek Beskidu Skoczów, który w ostatniej minucie zdobył zwycięską bramkę dla Etyru.
W niedzielę, 20 stycznia, w finałowym meczu Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet Strefy B (Polska Południowa) piłkarki z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pokonały drużynę Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 2:1.
Wiadomości, Cieszyn, Sport, Wydarzenia - JT - 20 stycznia 2013
W piątek, 23 marca, zmarł ksiądz Tadeusz Raszyk, senior diecezji pomorsko-wielkopolskiej w latach 1986-1992. Pogrzeb urodzonego w Goleszowie duszpasterza odbędzie się jutro, 30 marca, w Poznaniu.
W nocy z 26 na 27 lutego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zmarł Władysław Tajner, skoczek narciarski, olimpijczyk z Cortina d’Ampezzo (1956) i Squaw Valley (1960), czterokrotny rekordzista Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
We wtorek, 7 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Petr Jalowiczor, poseł do czeskiego parlamentu, mieszkaniec Bukowca na Zaolziu. Miał zaledwie 38 lat.
W Sejmie tej kadencji posłowie zgłosili 573 interpelacji, zadali 128 zapytania i 22 pytania oraz wygłosili 49 oświadczeń. Statystyki posłów z powiatu cieszyńskiego Aleksandry Trybuś i Czesława Gluzy to 0 (słownie: zero) interpelacji, zapytań, pytań...
Uczniowie Gimnazjum Polskiego w Czeskim Cieszynie wrócili z nagrodami z 20. Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy "Kresy", który zakończył się 10 grudnia w Białymstoku. Maciej Cymorek zdobył Grand Prix, a Krystyna Pękała drugą nagrodę.
29 listopada zmarł Janusz Kunisz, działacz sportowy, były prezes Piasta Cieszyn. Miał 70 lat.
Wiadomości, Cieszyn, Wydarzenia - JT - 02 grudnia 2011
W pierwszym głosowaniu kandydaturę Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu poparła Aleksandra Trybuś, posłanka Platformy Obywatelskiej. Jej klubowy kolega, Czesław Gluza, wstrzymał się od głosu. W drugim głosowaniu parlamentarzyści z...
Na terenie Śląska Cieszyńskiego pochowany jest wiele znanych i cenionych osób, zasłużonych nie tylko dla tego regionu. Pokazujemy, gdzie znajdują się groby między innymi Józefa Londzina, Gabrieli Thun von Hohenstein, Jana Sztwiertni.
Wiadomości, Kultura, Wiadomości, Powiat - JT - 02 listopada 2011
Chociaż Dzień Zaduszny przypada na 2 listopada, to naszych zmarłych wspominamy też dzień wcześniej. My przypominamy znane osoby związane z Śląskiem Cieszyńskim, które odeszły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Wiadomości, Wydarzenia, Powiat - JT - 01 listopada 2011
reklama