, piątek 27 luty 2015
- Cieszyński ratusz, teatr, słynny hotel "Pod Jeleniem", studnia "Trzech Braci", rotunda z "Wzgórza Zamkowego", kabaret Jurki i kabaret Hrabi. Wszystko to 28 lutego. W teatrze - takimi słowami na program pt. "Aktorem w płot" zaprasza na swoim...
W sobotę, 7 marca, o godz. 18.00 w sali Miejskiego Centrum Kultury "Pod Pegazem" w Skoczowie wystąpi Iwona Loranc - piosenkarka i aktorka, związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Komedia w Warszawie oraz Teatrem Korez w Katowicach.
Kolejny bogaty w wydarzenia kulturze weekend czeka mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Sprawdźcie szczegóły!
Powstaje pierwsza, autoryzowana książka o Jaromirze Nohavicy autorstwa Teresy Drozdy. W poniedziałek podpisana została umowa z wydawnictwem. Premiera książki zapowiadana jest na jesień 2015 roku.
"Kobiety Kossaków” to książka Joanny Jurgały-Jureczki, autorki związanej z regionem Śląska Cieszyńskiego, a zarazem kolejny owoc zainteresowań pisarki kobietami pochodzącymi z rodu Kossaków.
23 lutego w Klubie Studenckim Panopticum w Cieszynie odbyło się kolejne przedstawienie w ramach Studenckiego Klubu Teatralnego. Tym razem na deskach kameralnej sceny wystąpił Teatr im. Stefana Batorego ze spektaklem "Manifest”. Przy minimum środków...
Już tylko kilka dni dzieli nas od występu kabaretów Hrabi i Jurki w Cieszynie. Dla naszych Czytelników mamy jeszcze jedną okazję by zdobyć podwójne zaproszenie na sobotni występ, który odbędzie się w teatrze im. Adama Mickiewicza.
Rudimental - królowie brytyjskiej elektroniki, wielokrotnie nagradzani prestiżowymi nagrodami muzycznymi wystąpią w Czechach, podczas festiwalu Colours of Ostrava! Będzie to ich pierwszy koncert w Czechach.
Wisła uruchomiła system powiadamiania sms-owego o wszystkich wydarzeniach w mieście. Wiślański Informacyjny System Sms-owy będzie przekazywał gościom i mieszkańcom Wisły ważne komunikaty.
Ryszard Malinowski nie żyje. Pochodzący z Wrocławia aktor pracował na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego prawie 20 lat.
W ostatnim dniu lutego Galeria Szara w Cieszynie zaprasza na wernisaż Janusza Łukowicza, konceptualisty, twórcy sytuacji nieoczywistych, który zaprezentuje swoje "Prace na papierze".
Właśnie ruszyły konsultacje społeczne programu Owca Plus do roku 2020. Zarząd Województwa Śląskiego przystępuje do realizacji kolejnej, już trzeciej edycji Programu Owca Plus wspierającego wypas owiec w rejonie Beskidów i Jury Krakowsko-...
reklama