, piątek 29 maja 2015
Ostatni majowy weekend zapowiada się bardzo bogato pod względem wydarzeń kulturalnych, w których warto wziąć udział. Szczegóły tych najciekawszych znajdziecie w naszym cotygodniowym zestawieniu.
Zarząd Główny Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiego wraz z Obwodem Cieszyńskim, Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" oraz Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zapraszają na X Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego, który...
To już ostatnia szansa na tańsze wejściówki na festiwal muzyczny Colours of Ostrava 2015. Tylko do końca maja obowiązuje bowiem ostatnia pula czterodniowych karnetów w cenie 349 zł.
Wczoraj 25 maja obradował Sejmik Województwa Śląskiego. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Województwa Śląskiego na 2015 rok. Wiąże się z tym m.in. decyzja radnych o zwiększeniu dotacji podmiotowej dla Zamku Cieszyn.
Rozmowa z Januszem Legoniem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic/Bez Hranic, który rozpoczyna się już 27 maja, o zmianach, jakie czeka ten festiwal i o kondycji życia teatralnego w Cieszynie.
Powoli tradycją stają się jesienne muzyczne niespodzianki serwowane przez Jerzego Tessara z Pate Media, który w zeszłym roku zorganizował m.in. koncert Artura Rojka w teatrze im. Adama Mickiewicza. Tym razem bohaterem muzycznej uczty będzie Kuba...
Już 31 maja Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie wystawi premierową inscenizację dziewiętnastowiecznego dramatu Augusta Strindberga "Panna Julie”, w reżyserii Małgorzaty Siudy. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w...
Cieszyńscy studenci wyjdą na ulice, ale nie strajkować, a raczej zamanifestować swoją działalność artystyczną. Już od 22 czerwca wybrane obiekty przestrzeni miejskich Cieszyna zamienią się w galerie sztuki i sale koncertowe.
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi".
Noc Muzeów w Cieszynie, koncerty, spotkania i nowości kinowe. Najbliższy weekend nie zwalnia tempa w kwestii atrakcji, jakie czekają mieszkańców całego powiatu.
W najbliższy piątek, 22 maja o godz. 17.30 w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, odbędzie się koncert Jerzego Połomskiego. Dla naszych Czytelników mamy ostatnie podwójne zaproszenie na ten koncert.
Cieszyniacy mogą zaangażować się we wsparcie lokalnych inicjatyw pod warunkiem, że zostaną o nich w odpowiedni sposób poinformowani. Dziś mało kto wie, jak wiele zmian może się zadziać w naszym otoczeniu, jeśli klikniemy we właściwym miejscu i we...
reklama