, czwartek 24 lipca 2014
Jeden z najlepszych radiowców wszech czasów w szczerej, chwilami bolesnej, ale zazwyczaj pogodnej i zabawnej książce autobiograficznej wyjaśnia, skąd biorą się Niedźwiedzie.
Dlaczego kosz? Bo to słowo wytrych. Wiklinowy kosz kojarzy się z wyplataniem. Już w sierpniu odbędzie się pierwsza w historii Cieszyna międzynarodowa konferencja poświęcona plecionkarstwu.
Wakacyjny obóz dziennikarsko-obywatelski odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich w dniach od 9 do 15 sierpnia br.
W niedzielę, 20 lipca, zakończyła się 13. edycja największej imprezy muzycznej w naszym regionie - festiwalu Colours of Ostrava. Coraz bardziej popularne „kolory Ostrawy” po raz kolejny podniosły swoje statystyki, ucierając nosa innym - większym i...
Właśnie wystartowała strona internetowa poświęcona kościołom w granicach dawnego Księstwa Cieszyńskiego. Strona zebrała już 250 świątyń 16 wyznań ze 115 miejscowości od Bielska do Ostrawy, od Strumienia do Jabłonkowa.
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi" .
W czwartek, 17 lipca ruszyła 13. edycja festiwalu Colours of Ostrava. W trakcie 4 dni na 9 scenach, zlokalizowanych na poprzemysłowych terenach Witkowic, wystąpi blisko 200 artystów z całego świata.
Po przerwie do kina Piast w Cieszynie wracają projekcje premierowe, a w Ostrawie rusza muzyczne święto czyli festiwal Colours of Ostrava. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na Was podczas zbliżającego się weekendu.
Od 29 lipca Uniwersytet Śląski w Cieszynie zatętni życiem i zapełni się pasjonatami języka polskiego pochodzącymi ze wszystkich stron świata oraz pełnymi zapału nauczycielami języka polskiego jako obcego. Na cztery tygodnie prof. UŚ dr hab. Jolanta...
Stowarzyszenie Form Artystycznych (SFart) ze Strumienia zaprasza na koncert w kameralnej-klubowej atmosferze, którego bohaterką będzie Natasza Ptakova.
„Tajemnice prowincji” to najnowsza książka Joanny Jurgały-Jureczki, pisarki związanej z regionem Śląska Cieszyńskiego, zainteresowanej jego historią i kulturą.
Jesienią 1912 roku w ręce austriackie wpadli dwaj rosyjscy szpiedzy, którzy fotografowali forty, wchodzące w skład Twierdzy Kraków. Jednym z nich był Paweł Boszczyk, pochodzący z Kostkowic na Śląsku Cieszyńskim.
reklama