, sobota 19 kwietnia 2014
Jak się okazuje również w okresie świątecznym nie brakuje propozycji jak spędzić weekend. Szczegóły Wielkanocnego weekendu znajdują się poniżej.
Od 16 kwietnia 2014 w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Bielskiej 62 w Cieszynie (budynek Uniwersytetu Śląskiego) można oglądać multimedialną wystawę "Vademecum" Małgorzaty Łuczyny.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
"P-BOOKS" czyli "książki drukowane" (printed books) to tytuł wystawy, którą do 17 maja można oglądać w Galerii Przystanek Grafika cieszyńskiego Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
Urząd Miejski w Cieszynie wraz z Urzędem Miejskim w Czeskim Cieszynie rozpoczyna realizację projektu promocyjnego INFO TESSIN II - przewodnika turystycznego Cieszyn / Těšín4mobile.
Sadzą wszystko i wszędzie. Robią to z pasją i zawsze w dobrych humorach. Bo to też taka działalność - dla poprawienia swojego nastroju i samopoczucia Ziemi. Zależy im na promocji ekologicznych postaw, ale najważniejsza jest dobra zabawa.
Wisła, Ustroń, Istebna, Brenna i Szczyrk - pięć różnych od siebie miejsc tworzących jedną spójną całość. Całość, która oferuje coś dla ciała i dla ducha: malownicze krajobrazy i liczne muzea. Beskidzka 5, bo o niej mowa w tym roku obchodzi...
Maciej Kalarus ze Skoczowa był już w 120 krajach! Po świecie jeździ od 25 lat. Każda z jego wypraw jest inna. Wszystkie łączy jedna filozofia podróżowania, poznawania czasu, przestrzeni i ludzi. Jest nią przekonanie, że świat, który sobie...
W Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbył się wernisaż wystawy "Prosimy nie dotykać eksponatów! - dawne zdjęcia ekspozycji muzeum”. Ekspozycję można oglądać do 4 maja br.
Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN” z Lublina to nie tylko teatr. Natomiast jeśli mowa o działalności teatralnej tego miejsca, to jest ona z pewnością niezwykła. 12 kwietnia byli gośćmi Teatru Elektrycznego w Skoczowie.
Najbardziej znany polski antropolog Bronisław Malinowski zasłynął dzięki badaniom ludów z Wysp Trobrianda. Jego ojciec, Lucjan Malinowski, podróżował po terenach znacznie nam bliższych. W 1869 roku odwiedził Górny i Śląsk Cieszyński. - Ale chłopi...
Zrób sobie naturalny tonik, poobserwuj ptaki, posadź rośliny. W terminie 14-18 kwietnia w Cieszynie odbędzie się druga edycja Tygodnia Ziemi.
Cztery różne postaci, odmienne charaktery, zupełnie inne zainteresowania. Różne pasje, prace, odmienne drogi życiowe i jedno spoiwo: pochodzenie. W piątkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Zaolzie potrafi".
Wiadomości, Kultura, Zza Olzy - BS - 12 kwietnia 2014
reklama