, piątek 24 października 2014
Jeden z najpopularniejszych zespołów pop-rockowych w Polsce - zespół ŁZY wystąpi w najbliższą sobotę w Cieszynie. Charytatywny koncert, podczas którego zbieranego będą środki na zakup sprzętu i wyposażenia dla osób niepełnosprawnych, odbędzie się w...
Wiadomości, Cieszyn, Konkursy, Kultura, Wydarzenia - SM - 24 października 2014
Nowości filmowe, koncerty, wernisaże oraz spotkania sprawią, że oferta kulturalna na najbliższy weekend pęka w szwach.
Wszystkie te postaci zostaną uwiecznione na muralach, które właśnie powstają w naszym regionie. Za tym artystycznym zamieszaniem stoi Fundacja Klamra z Żywca, która działa z pasji i non-profit.
Znany historyk i sowietolog Richard Pipes odwiedzi Cieszyn. Jedyne w swoim rodzaju spotkanie z profesorem odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 października o godz. 17.00 w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wiadomości, Zza Olzy - SM - 21 października 2014
Ponad 4 godziny trwały cieszyńskie eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które po raz drugi odbyły się w auli Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wiadomości, Zza Olzy - SM - 21 października 2014
Podczas robót budowlanych związanych z przebudową kanalizacji w śródmieściu Cieszyna natrafiono na kolejne odkrycia archeologiczne. Tym razem są to pozostałości dawnej linii obronnej miasta czyli fragmenty murów miejskich.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Turystyka, Wiadomości - SM - 20 października 2014
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi" .
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wiadomości - FJD - 18 października 2014
W piątek, 17 października o godz. 19.00 w Klubie pod Amfiteatrem w Chybiu wstąpi zespół Brain’s All Gone.
Wiadomości, Kultura, Chybie, Wydarzenia - SM - 17 października 2014
Wernisaże wystaw, koncerty, spektakle i nowości w kinie - kolejny kulturalny weekend czeka mieszkańców naszego powiatu!
Już w przyszłym tygodniu, w terminie 21 - 22 października w Cieszynie odbędzie się Forum Kultury Mieszkańców. Jak zapowiadają organizatorzy, to wydarzenie dla każdego, kto chociaż raz odczuł, że coś go cieszy lub drażni w przestrzeni miejskiej, ale...
17 października, o godz. 19.00 w Teatrze CST w Cieszynie odbędzie się recital Małgorzaty Pikus, aktorki teatralnej i filmowej, związanej ze Sceną Polską Teatru Cieszyńskiego.
Już 17 października, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie "Hejterzy - sumieniem narodu”. Celem spotkania jest próba wyznaczenia standardów debaty publicznej i kultury słowa w internecie.
reklama