, piątek 27 marca 2015
Co ciekawego będzie działo się w powiecie cieszyńskim, w najbliższy weekend? Polecamy cotygodniowe zestawienie "Kultura na weekend".
Już 30 marca w auli Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne przedstawienie w ramach Studenckiego Klubu Teatralnego. Tym razem do Cieszyna studenci zaprosili spektakl "Na językach”, będący efektem pracy Teatru L.O Emilii Plater z Sosnowca.
Krytyka Polityczna w Cieszynie wydała już trzecią, darmową publikację dla młodszych czytelników. "Zaufanie” skierowane jest do dzieci w wieku 10-12 lat. Autorkami publikacji są Anna Cieplak i Lidia Ostałowska, z kolei ilustracje wykonała Anna Pluta.
Od początku roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej obchodzi jubileusz 65-lecia. Przygotowania idą pełną parą, a próby do nadchodzących wydarzeń odbywają się niemal codziennie.
W polskiej przedsprzedaży są już do nabycia bilety jednodniowe na tegoroczną edycję festiwalu Colours of Ostrava. Przy okazji uruchomienia sprzedaży wejściówek, organizatorzy podali terminy koncertów głównych gwiazd tegorocznego święta muzyki w...
Wykład dr. Rafała Rębilasa zainaugurował VII Festiwal Nauki w cieszyńskiej siedzibie Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu. Przez kolejne dwa dni wykładowcy i zaproszeni goście będą przełamywać hermetyczny język i środowisko nauki.
Już 28 marca w czeskocieszyńskim domu kultury "Strzelnica" odbędzie się już czwarta edycja talk-show w ciekawymi Zaolziakami "Zaolzie Potrafi”. W programie imprezy przewidziano wystawy, sprzedaż książek, muzykę i oczywiście dyskusję zaproszonych...
20 marca w Czytelni i Kawiarni AVION/NOIVA w Czeskim Cieszynie odbył się kolejny w cyklu Polsko-Czeski Salon Dyskusyjny, w którym wzięli udział Andrzej Jagodziński i Tomáš Vrba.
Tadeusz Papierzyński - kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Istebna", oraz Rafał Marchlewicz, właściciel "Koziej zagrody" w Brennej zostali nominowani konkursie "Osobowość Ziem Górskich", organizowanym przez Koalicję Marek Ziem Górskich.
Pierwsze dni wiosny zapowiadają się bardzo atrakcyjne pod względem liczby wydarzeń kulturalnych, jakie zaplanowane zostały w naszym regionie. W sposób szczególny polecamy trzy koncerty, które odbędą się w Czeskim Cieszynie, Strumieniu oraz Wiśle.
W pierwszym weekendzie czerwca w Wiśle odbędzie się 10. edycja festiwalu Śląskie Smaki organizowanego przez Śląską Organizację Turystyczną. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs kulinarny o tytuł Ekspertów Śląskich Smaków, oraz statuetkę Złotego,...
reklama