, czwartek 29 stycznia 2015
Ogromne zainteresowanie wspólnym występem kabaretów Hrabi i Jurki w Cieszynie, spowodowało uruchomieniem dodatkowego spektaklu. Dzięki temu w ostatnim dniu lutego, znany i lubiany kabaret Hrabi pojawi się więc w trzech odsłonach. Pierwsza - "Bez...
Koncert Maćka Balcara promujący jego nową płytę Ruletka odbył się wczoraj w Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych. Dlaczego właśnie tu, na terenie Śląska Cieszyńskiego, odbyła się jej oficjalna premiera? Może dlatego, że klimat Gościńca jest mocno...
Mimo iż za oknem typowo zimowa aura, gorące informacje nadsyłają organizatorzy 14. edycji festiwalu Colours of Ostrava. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy trzy kolejne gwiazdy muzycznego święta odbywającego się w Ostrawie Witkowicach.
Dramatyczną historię więźniów osadzonych w podobozie KL Auschwitz w Goleszowie i uratowanych przez Oskara Schindlera przedstawiają najnowsza publikacja i film dokumentalny przygotowane przez Pawła Stanieczka i Gustawa Szepke.
Organizatorzy Industriady czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki potwierdzili termin tegorocznej edycji imprezy. Festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe regionu odbędzie się w drugą sobotę czerwca tj. 13 czerwca.
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi" .
W ramach zbliżającego się weekendu polecamy Waszej uwadze przede wszystkim premierowy pokaz filmu "Dopisani do Listy Schindlera" - dokumentu poświęconego podobozowi Auschwitz w Goleszowie.
W sobotę, 31 stycznia w Wyższej Szkole Biznesu w Cieszynie odbędzie się Dzień Otwarty Studiów Podyplomowych, podczas których będzie można m.in. wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i wykładach.
Lokalna Grupa Działania "Cieszyńska Kraina" oddała właśnie do użytku darmową aplikację multimedialnej wraz z modułem questowym, stworzoną dla mieszkańców naszego terenu i turystów odwiedzających miejscowości powiatu cieszyńskiego.
13 stycznia w Klubie Studenckim Panopticum odbyło się kolejne przedstawienie w ramach Studenckiego Klubu Teatralnego - inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na scenie Panopticum wystąpiła Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z Tychów ze...
W sobotę, 17 stycznia w ramach obchodów Dnia Judaizmu w diecezji bielsko-żywieckiej na starym cmentarzu żydowskim w Cieszynie odsłonięta została tablica upamiętniająca 81 pomordowanych w tym miejscu ludzi - ofiary niemieckich rozstrzeliwań w roku...
Pod koniec marca br. w Cieszynie odbędą się międzynarodowe spotkania kuratorskie. To pierwsza odsłona projektu mającego na celu zainicjowanie głębszej współpracy wśród osób współtworzących obraz sztuki w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
reklama