, środa 23 kwietnia 2014
Etno Chata Topolej - pensjonat, restauracja, etnowellness, ale przede wszystkim niesamowicie gościnne miejsce, do którego przyjeżdża się z przyjemnością i z ochotą wraca! Niepowtarzalną atmosferę tworzą tam sami właściciele, którzy mają niesamowity...
14 kwietnia w Cieszynie po raz kolejny odbyła się gala rozdania OskarUSiów, czyli nagród dla wykładowców Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przyznawanych im przez studentów.
Telewizja Polska nakręciła film dokumentalny związany ze Śląskiem Cieszyńskim i Kościołem ewangelickim.
Powszechnie znany śmigus-dyngus ma ponad sześćsetletnią tradycję. Kiedyś był związany z serdecznymi odwiedzinami czy żartobliwym smaganiem się witkami wierzbowymi. Dziś wszystko się zmieniło, ale niestety nie zawsze na plus.
Retrospektywy Dušana Hanáka, Janusz Majewski i jednego z bardziej znanych cieszyniaków - Kurta Webera. Ekranizacje prozy Jaroslava Haška i Franza Kafki, cykle: "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii", "Wielka wojna 1914-1918" oraz "...
Wizja zamknięcia Hotelu pod Jeleniem, kokaina za równowartość domu i przemytnicy, wykorzystujący wóz pogrzebowy - kilka ciekawostek z Cieszyna z lat trzydziestych.
"Gdo sie za swój jynzyk wstydzi takim niech sie każdy brzidzi" .
Jak się okazuje również w okresie świątecznym nie brakuje propozycji jak spędzić weekend. Szczegóły Wielkanocnego weekendu znajdują się poniżej.
Od 16 kwietnia 2014 w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Bielskiej 62 w Cieszynie (budynek Uniwersytetu Śląskiego) można oglądać multimedialną wystawę "Vademecum" Małgorzaty Łuczyny.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
"P-BOOKS" czyli "książki drukowane" (printed books) to tytuł wystawy, którą do 17 maja można oglądać w Galerii Przystanek Grafika cieszyńskiego Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50.
Wiadomości, Cieszyn, Kultura, Wydarzenia - SM - 17 kwietnia 2014
Urząd Miejski w Cieszynie wraz z Urzędem Miejskim w Czeskim Cieszynie rozpoczyna realizację projektu promocyjnego INFO TESSIN II - przewodnika turystycznego Cieszyn / Těšín4mobile.
Sadzą wszystko i wszędzie. Robią to z pasją i zawsze w dobrych humorach. Bo to też taka działalność - dla poprawienia swojego nastroju i samopoczucia Ziemi. Zależy im na promocji ekologicznych postaw, ale najważniejsza jest dobra zabawa.
reklama