, wtorek 12 maja 2020
Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Tydzień Pomocy Ofiarom Przęstępstw potrwa od 20 do 25 lutego. fot: źródło: ms.gov.plDodaj do Facebook

Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

JM
Od 20 do 25 lutego trwa 12. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do akcji przyłączyła się również Prokuratora Rejonowa w Cieszynie. Na co dzień takim osobom pomaga między innymi cieszyńskie Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt".

Okaleczone, zastraszone,najczęściej nie znają swoich praw. Ofiary przestępstw. Od 20 do 25 lutego będą mogły skorzystać z porady adwokatów, prokuratorów, policjantów, kuratorów sądowych i komorników, a także uzyskać pomoc psychologiczną. Jednym z szesnastu punktów w kraju, gdzie taką specjalistyczną pomoc będzie można uzyskać, jest Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Śląskiej Fundacji "Błękitny Krzyż" (ulica Bystrzańska 51a w Bielsku-Białej.) Szczegółowe informacje na temat dyżurów konkretnych specjalistów można znaleźć na stronie ms.gov.pl.

W powiecie cieszyńskim do akcji przyłączyła się Prokuratura Rejonowa w Cieszynie (ul. Garncarska 8). Od 20 do 24 lutego w godz. 9.00-15.00 przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach oraz o adresach i telefonach instytucji, które zajmują się udzielaniem pomocy ofiarom przemocy ze strony osób mających problemy alkoholowe, psychiczne, uzależnionych od narkotyków lub stwarzających problemy wychowawcze.

Przez cały rok pomoc prawną, psychologiczną oraz terapeutyczną udziela między innymi cieszyńskie Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" (ulica ks. Janusza 3). Współpracuje ono również z funkcjonariuszami policji organizując spotkania z cieszyńskimi dzielnicowymi. - W zeszłym roku z pomocy naszego ośrodka skorzystało około tysiąca osób - mówi Elżbieta Kiedroń-Fałat, kierownik centrum. Z placówką można skontaktować się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem telefonu 33 479 54 55.

Pracownicy interwencyjni pełnią również dyżur pod numerem 33 851 29 29 - całodobowym telefonie zaufania oraz w hostelu dla ofiar przemocy przy ulicy Mała Łąka 17a w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama