, wtorek 25 czerwca 2019
Hokej uczy normalności
Klub z Trzyńca grał w ostatnim tygodniu wyjątkowy mecz - z lokalnym rywalem z Witkowic. fot. Marcin Mońka  Dodaj do Facebook

Hokej uczy normalności

MM
Hokej uczy normalności

CEZ Arena w Ostrawie. fot. Marcin Mońka

Kilkanaście kilometrów od Cieszyna być może już w tym sezonie mieszkańcy będą się cieszyć, po raz pierwszy w historii klubu, z najlepszej drużyny hokejowej w Czechach. Właśnie w Trzyńcu zebrano skład, który gwarantuje nie tylko najwyższe emocje sportowe, ale przede wszystkim sportowy sukces.
Klub z Trzyńca grał w ostatnim tygodniu wyjątkowy mecz - z lokalnym rywalem z Witkowic. Spotkały się dwie na razie najlepsze ekipy w tegorocznym sezonie: klub z Ostrawy, jako wicelider, podejmował dotychczasowego lidera z Trzyńca. Po wyrównanym pojedynku zwyciężyli gospodarze, i to oni od wtorku zaczęli liderować w tabeli czeskiej ligi.

Hala w Witkowicach wypełniła się ponad dziewięcioma tysiącami kibiców, którym emocje sportowe towarzyszyły w każdej tercji. Doping nie ustawał choćby na chwilę, fanów do euforii doprowadziło pięć goli, w tym dwa naprawdę niezwykłej urody.

Hokej od lat to dyscyplina narodowa Czechów, ich liga należy do jednych z najlepszych na świecie. Zwycięstwo w niej od razu oznacza, że klub jest na ustach kibiców nie tylko w kraju, ale i Europie, a o najlepszych graczy bój rozpoczynają kluby z NHL. Ot, normalność w sytuacji, gdy sportowcy mają umiejętności, grają dla kibiców, i przede wszystkim potrafią stworzyć widowisko.

Wielu rzeczy możemy uczyć się od Czechów. Także hokeja. I przede wszystkim całej związanej z nim otoczki. Bo chyba marzeniem każdego tzw. normalnego kibica (w nomenklaturze kiboli zwanego "piknikiem") jest, aby przyjechać na mecz swojej drużyny, także wyjazdowy, usiąść wygodnie, obejrzeć pasjonujące widowisko, w przerwie wypić piwo, a w wolnej chwili pogadać z kibicami, także tymi z drużyny przeciwnej. Tak właśnie robi się to w Czechach. Bo sport to również sposób na życie. Nie tylko na wyładowanie własnych frustracji.

Ten klimat wyczuwają także fani sportu z Polski, którzy regularnie jeżdżą "na hokej" do Czech. Także ci ze Śląska Cieszyńskiego. Na miejscu okazuje się jednak, że taka turystyka stadionowa nie jest tylko naszym udziałem. Właśnie w Ostrawie można spotkać fanów, którzy do Polski przyjeżdżają choćby na mecze siatkarzy, m.in. do Jastrzębia Zdroju.

Prawdziwi fani są bowiem wszędzie. I potrafią wyczuwać się na odległość. Gdyby tak u nas było więcej takiej normalności, także w sportowym wymiarze, może bylibyśmy szczęśliwsi, a nasze dyskusje nie zmierzałyby nieuchronnie w stronę kłótni. I dysput o tym, czy hokeiści Stoczniowca Gdańsk przegrali sensacyjnie mecz Pucharze Polskim z Toruniem, bo wcześniej obstawili własną porażkę w zakładach bukmacherskich...
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeden komín zleva,
druhý komín zprava,
mezi komínama,
hokejová sláva!

Ref: O du a lajne,
fazole sóm fajne,
o du a lajne
a Třinec je náš!

Třinec železárny,
Třinec Moravia,
synci z Werk Arény,
třinecká partyja!

Javorovy Ostry,
to sóm moje siostry,
Olza řeka bystra,
jedeme na mistra!

W Cieszynie dla kotów.

W Cieszynie po to żeby były

Chcieliśmy aby zaprosić klub z Trzyńca na rozegranie sparingu ale nie... Władze wolały MP w curlingu gdzie echo odbijanych kamieni zabijało uczestników. Były mistrzostwa w łyżwiarstwie figurowym które oglądały gołębie przez dziure w dachu. Rozegrano zawody w short tracku,był nawet sam prezes ale sam

artykuł

żeby była zachowana chociaż proporcja: - 1 artykuł o sporcie na 3 artykuły o zamkowym dizajnie

hokej na halę, a nie koty karlingi i inne szort traki

Pierwszą decyzją zjednująca nowemu burmistrzowi kibicow,amatorskich hokeistow z Panter nowego burmistrza powinno być dopuszczenie do gry w hokeja na cieszynskim lodowisku.Jest szansa na odbudowanie tej dyscypliny w Cieszynie.

Trinec, do toho !

Mam nadzieję że nowy burmistrz pozwoli hokeistom na grę na cieszyńskiej hali... a antyhokojewego dyrektora zmieni...

Jeżdżę na hokej do Trinca od kilku lat, świetna sprawa, 4 - 5 tysięcy kibiców non stop dopingujących, sport na światowym poziomie, piwko i śliwowica. Polecam spragnionym prawdziwego widowiska zamiast oglądania nudnej Ligi Mistrzów.

My tu gadu,gadu a Bolek Zemła został Przewodniczącym Rady Miasta Cieszyna!!! Brawo Bolku! Pilnuj to Towarzystwo, trzymaj ich w ryzach a zwłaszcza Szczurka!

Bo hokeiści niszczą lód

kiery to je Zemła, do rzeczy chłop? skoro tak...i jest przewodniczącym Rady, to może da rady...

Zemła to ten , którego Trzcionka uchwycił swego czasu na zdjęciu jak podczas sesji Rady wietrzył pod stołem śmierdzące skarpetki! To dobrze wróży nowemu przewodniczącemu z PO - człowiek zaufany , z charyzmą i dbający o higienę ...

czy Szczurek wprowadzi hokej. z w zasadzie czyż Rada Miasta nie mogła tego zrobić? wydaję mi się, że tak.

Trinec biało-czerwoni !!!
Vyhrajeme ligu
a Pražané budou poslední HA HA HA....

Poláci jsou perfektní fans, přijďte nám pomoct fandit!!! Každý fanoušek se hodí!!! // You are one of the best fans in the world, so go on hockey to the Trinec, we need new fans!!

And we need some ULTRAS in Trinec, we want best atmosphere in Czech Republic, so go on hockey in Trinec!!!

Myślę, ża czas najwyższy kontynuować pracę Ryszrda Kwietniewskiego i otworzyć to "ekskluzywne" lodowiskow Cieszynie dla hokeja!
Jak rewolucja, to rewolucja!!! Nie zapominajmy co Rycho zrobił dla hokeja! Niech powrócą tam jego chłopcy!

więcej osiągnięć wuja nie pamiętam.

ty debilu!
Skoro wiecej jego wkladu nie pamietasz to sie nie odzywaj, bos plebs i smiec. Nikt w tym zakizialym miescie nie zrobil dla sportu tyle co W.Rycho. I jakie niezle zyl z miejskiej kasy? Masz na to dowody? Nienawidze takich syfiarzy pieprzacych bez argumentow. Dostawal marna dotacje za ktora bys kiosku przez dwa miesiace nie poprowadzil. Utrzymanie hali kosztuje nas - mieszkancow - pieciokrotnie wiecej, a jakie tak na prawde sa z niej korzysci?

Z kasy miasta to nieźle żyje antysportowy szef mosiru... niech nowy burmistrz rozliczy osiągnięcia tego Pana...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama