, wtorek 22 września 2020
Rusza Wystawa Polskiej KsiążkiDodaj do Facebook

Rusza Wystawa Polskiej Książki

GL
W Domu PZKO w Jabłonkowie rozpocznie się w piątek Wystawa Polskiej Książki na Zaolziu. Stamtąd - przez Trzyniec i Karwinę - wystawa powędruje do Czeskiego Cieszyna.
- To już w Jabłonkowie piętnaste z kolei spotkanie z polską książką - mówi Jan Ryłko, prezes jabłonkowskiego Koła PZKO, a zarazem Zarządu Głównego Związku. - Wcześniej kiermasze organizowała u nas Ars Polona, później nastąpiła przerwa. Kiedy jednak w 1993 roku za sprawą Danuty i Zenona Wirthów polska książka ponownie trafiła na Zaolzie, najpierw do stoiska wydawców na Gorolskim Święcie, a później na wystawy do Klubu PZKO, postanowiliśmy wspólnie z nimi sprowadzić ją też do Jabłonkowa.

W Jabłonkowie będzie można zwiedzać wystawę do niedzieli. W tym dniu odbędzie się też w tamtejszym Domu PZKO - o godz. 15.30, uroczyste zebranie członkowskie MK PZKO, połączone z obchodami Święta Niepodległości RP. Z Jabłonkowa wystawa i kiermasz powędrują do Trzyńca, gdzie będzie je można w Domu PZKO im. Adama Wawrosza zwiedzać w dniach 15 i 16 listopada. W Domu PZKO w Karwinie-Frysztacie będzie można obejrzeć i zakupić książki polskich wydawnictw 18 i 19 listopada.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama