, niedziela 9 sierpnia 2020
Zamknęli miasto dla ciężarówekDodaj do Facebook

Zamknęli miasto dla ciężarówek

GL
Władzom Czeskiego Cieszyna po długich pertraktacjach udało się wynegocjować zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do centrum miasta. Chodzi o pojazdy ważące ponad 12 ton.
- Podczas ostatniego weekendu zainstalowaliśmy tablice informujące o zakazie. Czynności te były poprzedzone długimi rozmowami z Urzędem Wojewódzkim, policją, Dyrekcją Dróg i Autostrad oraz Zarządem Dróg - wyjaśnia rzeczniczka magistratu, Dorota Havlíková.

- Po otwarciu obwodnicy udało nam się przenieść znaczną część tranzytu poza miasto, jednak niektórzy kierowcy korzystali wciąż z wygodniejszej dla nich drogi prowadzącej przez centrum. Stąd konieczne było takie posunięcie - tłumaczy burmistrz Vít Slováček.

Zakaz nie dotyczy zaopatrzenia sklepów, znaki informujące zostały umieszczone tak, by umożliwić kierowcom dojazd do stacji benzynowej Slovnaft oraz skorzystanie z obwodnicy miasta.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami doszło też do zmiany organizacji ruchu na ulicy Karwińskiej, na skrzyżowaniu z drogą dojazdową do przejścia granicznego w Kocobędzu.

- Zmiana ta powinna korzystnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa - mówi Tomáš Hloušek, kierownik Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i koleinki już widać. Po co ciężarówki mają jeździć dwupasmówką jak jakiś osioł nie wstawił znaku zakazu. W końcu za dwa,trzy lata położy się nową nawierzchnię.

u sasiadów ... SIELANKA, SPOKO i mądre dycyzje.
Austriacki porzadek a bajzel po stronie polskiej...?
Szkoda ze kościół, dom, szkoła nie uczy co znaczy być porzadnym uczciwym obywatelem...?

kraj pijusów i nietrzeźwy naród. Wstydze się za Polaków !

zajmuje sie aktualnie kampanią wyborczą - ma ambicje zostać burmistrzem, co mu tam ciężarówki, facet jest ambitny.

mający pod swą opieką drogi z ramienia ratusza - on też ma to w de, już przecież niedługo ma nadzieję zostać Bogiem w miasteczku...

do spółki z ob. Tomášem Hlouškiem odpowiadaja za to, że ruch na mostach granicznych jest wciąż jednostronny. Sram na takich kandydatów na burmistrza.

Zobaczcie jak wygląda trasa z Czeskiego Cieszyna do Jabłonkowa, TiR za TiRem, korki, rozkopany Gródek, gorzej niż z Cieszyna do Pawłowic. Gdzie wy widzicie wyższość Czech zakompleksione pajace ?

Z Těšína do Varšavy což je 400 kilometrů jsem jel 8 hodin...No comment

8 godzin jedzie się, jak jest po drodze wypadek, totalne korki. Normalnie starczy 5 godzin.

- w dzień powszedni - nie łamiąc po drodze przepisów i ograniczeń dziesiątki razy. Kto tak pisze, widać nie patrzył na licznik, kiedy jechał. Jest to nota bene jedna z najbardziej zatłoczonych i niebezpiecznych dróg w Polsce.

Nasza stolica jest we Wiedniu

Średnio 70 km/h, nie trzeba łamać przepisów, cały czas jest dwupasmówka, na trasie robią remonty, fakt. Można miec pecha i trafić na większe korki, ale 8 godzin to przesada. Przy pechu jest 6 godzin. Do Wiednia 4 godziny to norma przez Żylinę. Z Żyliny do Bratysławy 2 godziny to aż za dużo. Gdyby nie częste korki w dni powszednie w Bratysławie i zapachana droga z Cieszyna do Żyliny, dałoby się przejechać do Wiednia za 3 godziny. W niedzielę jest to realne

u nas tiry wjezdzaja na zamkowa. Slowo daje..pol godziny temu stal tam tir z poznania co chcial chyba stara granica przejechac.. Oczywiscie strazy miejskiej akurat nie bylo.

nie podniecaj się, jeszcze stosunkowo nie tak dawno wszystkie tiry z całej Polski jechały przez miast na stare mosty - miasto przeżyło, my przeżyliśmy, tylko młodzież jak zwykle odkrywa Amerykę co pokolenie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama