, wtorek 22 września 2020
Jest nowy naczelny
Tomasz Wolff ma 36 lat, jest dziennikarzem od 12 lat. fot. ARC Dodaj do Facebook

Jest nowy naczelny

GL
Tomasz Wolff, pełniący obecnie obowiązki redaktora naczelnego \"Głosu Ludu\" - od czasu, kiedy 1 lipca rezygnację ze stanowiska złożył Wojciech Trzcionka, obejmie od 1 stycznia 2011 roku oficjalnie stanowiska szefa gazety. Zadecydowała o tym Rada Kongresu Polaków.
- Wcześniej spośród sześciorga kandydatów na stanowisko redaktora naczelnego "Głosu" wybierała siedmioosobowa komisja, której członków wytypowały Rada KP oraz Rada Przedstawicieli - powiedział nam prezes Kongresu, Józef Szymeczek. - Teraz musiała decyzję komisji potwierdzić Rada Kongresu.

Jak poinformował nas prezes Szymeczek, wybór szefa "Głosu" był jedynym punktem nadzwyczajnego posiedzenia. Nie dyskutowano, na przykład, o trudnej sytuacji finansowej gazety. - O tym i o wielu innych aktualnych sprawach będzie mowa na październikowym spotkaniu Rady Kongresu Polaków.

Tomasz Wolff ma 36 lat, jest dziennikarzem od 12 lat. Zanim 1 lutego 2008 roku przyszedł do redakcji "Głosu Ludu" pracował w "Trybunie Śląskiej" oraz "Dzienniku Zachodnim", tym ostatnim tytule najpierw jako dziennikarz, później jako dziennikarz i wydawca. Współpracował także z innymi dziennikami oraz stacjami radiowymi.

Jest żonaty. Żona Joanna jest polonistką, mają dwójkę dzieci - 7-letnią Maję i 5-miesięcznego Maksymiliana. Rodzina mieszka w Jaworzu.
Komentarze: (30)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w głosie już go niet, gazeta podupada, expresso pewnie też się wkrótce zważy, ale idzie zima, to przynajmniej w aptece będzie obrót :)

No, to ciekawe ile Zaolzia jest w gazecie dla Zaolzia ? Sorry, w zaolziańskiej gazecie ? Może byście przedstawili z pochodzenia resztę towarzystwa ? Oburzamy się, że nasze gazety robią głównie Niemcy, a my co ? Globalizacja, ech. Pani Danuta Chlup jest na pewno zaolzianką, podobnie jak Jacek Sikora. A reszta ?

po owocach go poznamy, w najbliższych dniach zakupię GL i podzielę się wrażeniami...

będzie pracował dopiero od stycznia...sorry,to na co oni czekają, zamiast już go brać...

jaki pseudonim, taki komentarz...

miły i pewnie zdolny facet, kiedyś zaczepiał mnie z mikrofonem w dłoni - na pewno odnowi ciekawie pismo, tylko zróżnicowane,specyficzne środowisko zaolziańskie, to niełatwy odbiorca - trzeba zręcznie treści tradycyjne (starzy), łączyć z duchem teraźniejszości (młodzi) a i jedno z drugim można przecież pogodzić...
ps ponadto, częstotliwość zmian i te śmieszne weryfikacje przez "wysokie komisje", które pewnie o dziennikarstwie maja nikłe pojęcie...

a cóż to,inteligencja na Zaolziu wymarła, że sięgacie do sił z Polski - chociaż może to i dobrze bo jest dystans do tej "przedziwnej społeczności" a współpracownicy przecież stamtąd - dobry byłby, no, wyleciało mi nazwisko, ten, co w "Zwrocie" dbał o szatę graficzna i zdjęcia robił, tylko za bojowy, jak na
"cieniutkie standardy aktywności społecznej'" tamtejszego środowiska politycznego...które uzurpatorsko zawłaszczyło oczywiście media (no, może niezupełnie, skoro Kaszper w "Zwrocie" nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać... , które powinny być niezależne...

...

radzę również używać...znakomita wazelina kosmetyczna marki Nivea, przecieraj kanały nosowe, zawsze, gdy zawodzi cię węch...

naczelny /homo-sapiens/ z rodziny Naczelnych...

vel "Marian" nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać? Chyba Polakom, bo Czesi (z StB) go wydmuchali już dwadzieścia kilka lat temu. A może dmuchają nadal?

co ty pleciesz koleżko i skąd masz tak precyzyjne informacje, może podałbyś, dzieląc się ze wszystkimi, skrzynkę kontaktową...

jak pisałeś o domniemanym pseudonimie, to przypomniał mi się hipotetyczny i niestety, nierealny kandydat na naczelnego GL - Marian Siedlaczek - gdyby ob zajął to stanowisko, byłbym spokojny o poziom i powodzenie pisma...

Marian, w przeciwieństwie "Mariana", nie dał się estebakom wydmuchać, a teraz znowu, tak jak dwadzieścia kilka lat temu, poleciał z roboty. Wywalony przez... "Mariana". Bolszewicy rules!

z tobą nie ma sensu dyskutować, ziejesz nienawiścią, jak smok wawelski - to pozostanie ci do końca życia... i nie rzucaj pochopnie oskarżeń na ludzi,jak nie znasz faktu i kontekstu spraw a jak neuroza "zdrajcybohatera"nie opuści cię w ciągu najbliższych tygodni...udaj się do psychologa, to żaden wstyd

temat jest: GL a szanownych panów ogarniają jakieś obsesje i straszą duchy przeszłości,co z wami, czujecie się na pewno dobrze?

To dlaczego pan Marian Siedlaczek nie jest redaktorem naczelnym, skoro jest tak dobry?

skoro rzuca się na taki badziew

DZIENNIK ZACHODNI wydaje Grupa Wydawnicza Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

mało tego, dziadek tego wolffa na pewno był w Wehrmachcie

Jarku, wodzu narodu ! Ojcze Dyrektorze ! Na Niemca ! Bić psubrata ! Alarmować Braci Czechów ! Razem ż Klausem pogonimy germańską zarazę ! Potem zaatakujemy Rosję ! Nasze hufce pancerne zmiażdżą bolszewika ! Na moskala !

bo ma zbyt niezależne, autonomiczne poglądy i nie dałby się ew. ustawić przez pryncypałów

Polska nie zginęła za Olzą, Wolf owieczkom dopomoże.

Jarosław, nasz wódz rozprawi się z renegatami i tymi, co mu złe proszki dostarczali. Zniszczenie Niemiec i Rosji to dopiero pierwszy etap. Po zażyciu jeszcze silniejszych proszków Jarosław stworzy tysiącletnią Wielką Kaczkę, od Atalntyku po Alaskę, wszędzie rządy drobiu i prawdziwych patriotów,a Ojciec z Torunia zostanie nowym Pónbóczkiem

Jarek potrzebuje zdrowego blanta!

Uniwersytet Opolski ma uznane tradycje w kształceniu dziennikarzy. Od 1989 r. w ramach Instytut Nauk Społeczno-Politycznych, przemianowanego później na Instytut Nauk Społecznych kształci się studentów na kierunku politologia ze specjalnością dziennikarską. W ciągu minionych kilkunastu lat mury Instytutu opuściło wielu znanych i nagradzanych dziennikarzy.
44. Tomasz Wolff dziennikarz „Super-Nowej”, Bielsko-Biała

"Kolejny wypadek lotniczy na Podbeskidziu
Polska Dziennik Zachodni Tomasz Wolff "

"Na budowie drogi skorzystają mieszkańcy Bielska-Białej i kierowcy jadący tranzytem przez stolicę Podbeskidzia"
"Tadeusz Kopeć z Platformy Obywatelskiej był najaktywniejszym posłem poprzedniej kadencji na Podbeskidziu"
itp itd

weź lepiej przepisz coś z dzieł zebranych W.I. Lenina, będziesz przynajmniej robił za błazna

Pan Tomek jest dziennikarzem wysokiej kultury osobistej.
Gratuluję

Idź do stolarza, bo ci się klepki poluzowały

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama