, wtorek 12 maja 2020
Czerwiec z Beskidzką 5
Podczas imprez Beskidzkiej 5 turyści będą mieli okazję zapoznać się z tradycją i folklorem góralskim. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Czerwiec z Beskidzką 5

DG
Beskidzka 5 przygotowała na czerwiec szereg imprez, których celem jest promocja gmin zrzeszonych w mikroregionie. Podczas tych wydarzeń turyści będą mieli okazję zapoznać się z tradycją i folklorem góralskim oraz wziąć udział w rajdzie krajoznawczym po najciekawszych miejscach pięciu gmin.
Impreza pod hasłem „Siła płynie z gór! - Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5!” odbędzie się 6 czerwca w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 prezentacją gmin Beskidzkiej 5: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisy. W jej trakcie uczestnicy będą mieli okazję skosztować tradycyjnych góralskich potraw i przysmaków oraz usłyszeć beskidzką muzykę na żywo w wykonaniu kapel góralskich, grup śpiewaczych i zespołu regionalnego „Mały Ondraszek”. Odbędą się także liczne konkursy i zabawy dla uczestników, m.in. konkurs gry na trombicie, konkurs gwarowy, nauka tańca góralskiego dla dzieci.

13 czerwca o godz. 9.00 z parkingu przy ul. Wypoczynkowej w Szczyrku ruszy pierwszy Rajd Turystyczno-Krajoznawczy Beskidzkiej 5. 90-kilometrowa trasa poprowadzi zawodników po najciekawszych miejscach gmin Beskidzkiej 5. Meta Rajdu znajdować się będzie w amfiteatrze w Brennej. Dodatkową atrakcją imprezy będą konkurencje sprawnościowe, rozgrywane w kilku punktach na trasie rajdu - m.in. na boisku w Istebnej-Zaolziu, na placu B. Hoffa w Wiśle i na Rynku w Ustroniu. Zawodnicy będą także musieli odpowiedzieć na pytania z wiedzy o regionie oraz rozwiązać przygotowane przez organizatorów zadania niespodzianki.

Organizatorami rajdu są gminy Beskidzkiej 5 oraz Automobilklub Cieszyński. Zapisywać można się drogą elektroniczną: rajd@beskidzka5.pl.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

mieszane mam uczucia.. bo jak widzę promocję na targach turystycznych gdy na dużym stanowisku "piątki" nikt nie obsługuje a materiały leżą byle jak. Że ktoś o czymś myśli ale tylko przez 2-3 godziny na dzień to trochę boję się... uważając że "PIĄTKA" jest mocna i skazana na sukces że i bez tej promocji było by to samo... (dokładnie to samo)

A zagrożenie jakie wydaje się mi że rysuje się to ZAMKNIĘTA DROGA na Skoczów. Kiedy to duże rzesze osób napędzające sektor turystyki weekendowej będą miały utrudniony (znacznie) dojazd do Wisły czy Ustronia a nawet Brennej... Oczywiście polować na tych turystów będą Straże miejskie wszystkich małych miasteczek (uzbrojone w radary) + murowane korki - może to wszystko zaowocować długofalowo odwrotem turystów od "PIĄTKI" w kierunku OPOLA, RACIBORZA czy nawet CZECH... ale jest to moje skromne zdanie.. osoby z branży.

Też uważam, że zamknięta 'wiślanka' skutecznie zniechęci turystów nie tylko ze śląska ale i tych z dalszych zakątków południa.
A na targach też byłem i stoisko 'piątki' było żenadą.

jak mam znalezc przystanek odjazdu i godz. autobusu do Wisly z Warszawy ?? Przez ktore miejscowosci jedzie do tej slynnej 5 .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama