, sobota 14 grudnia 2019
Tiry omijają Czeski Cieszyn
Drogowcom udało się oddać do użytku obwodnicę pół roku przed zaplanowanym terminem. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Tiry omijają Czeski Cieszyn

ER
Tiry omijają Czeski Cieszyn

Droga kosztowała 566 mln koron. fot. Wojciech Trzcionka

Ma tylko dwa kilometry, ale dzięki niej miasto wreszcie odetchnie od tirów. Czeski Cieszyn doczekał się obwodnicy. Droga kosztowała 566 mln koron.
Drogowcom udało się uruchomić połączenie pomiędzy drogą R48 z Frydku-Místku a drogą I/11 z Trzyńca, kilka dni temu - pół roku przed zaplanowanym terminem!

— Otwarcie obwodnicy pomoże przede wszystkim mieszkańcom osiedla Sibica, którym od dłuższego czasu doskwierał nie tylko huk przejeżdżających samochodów, ale i wzbijane przez nie chmury pyłu — mówił dziennikarzom Stanisław Folwarczny, wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna.

Budowa obwodnicy Czeskiego Cieszyna jest częścią modernizacji drogi I/11, przecinającej cały powiat od Mostów koło Jabłonkowa po Rýmařov i będącej główną arterią komunikacyjną ze wschodu na zachód regionu. Alfred Brunclík, dyrektor generalny Dyrekcji Dróg i Autostrad, firmy która była odpowiedzialna za budową obwodnicy: — Droga I/11 stanowi ważne połączenie trzech państw. Codziennie przejeżdża tędy kilka tysięcy samochodów osobowych i ciężarowych. Głównym celem było więc odciągnięcie ruchu drogowego od centrum miasta. Dobudowanie drogi pomoże całemu powiatowi, zaś budowa obwodnicy Czeskiego Cieszyna ważna jest przede wszystkim dla miasta.

Dla tysięcy przejeżdżających tędy kierowców najważniejsza będzie jednak budowa nowej drogi pomiędzy Jabłonkowem a Trzyńcem, która pomoże rozładować korki, tworzące się ciągle na przepełnionej tysiącami pojazdów trasie. Według aktualnych planów, jej przeważająca część powinna zostać ukończona do 2012 roku. Rok dłużej budowany będzie odcinek Oldrzychowice-Bystrzyca nad Olzą.

Czteropasmowa droga powinna już całkowicie omijać Czeski Cieszyn. Również w celu zapewnienia szybkiego połączenia pomiędzy fabryką samochodów firmy Hyunday w Noszowicach a Kia v Żylinie, droga I/11 powinna łączyć się z trasą szybkiego ruchu R48 w Trzanowicach. Nie jest na razie pewne, kiedy to przedsięwzięcie zostanie zrealizowane, aktualne plany mówią o budowie w latach 2008 – 2012.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie to co spartolili u nas drogowcy, gdzie nawet można wjechać na autostrade pod prąd i być staranowanym przez TIRA (BRENNA ! ! ! )
Kto za to odpowiada?
polska C I S Z A !

A tu piszą, że Stanislav Folwarczny jest 2 wiceburmistrzem ; )
http://www.tesin.cz/index.php?volba=zastupitelstvo&upresni=clenove&nomn=1

Cieszyn ma już obwodnice 20 lat. Tak mi sie tylko wspomniało

Jak ten czas leci, pamiętam jeszcze te kolejki tirów, które ciągnęły się od starego przejścia aż do Krasnej ( a może i Pastwisk ? )

Czy ktoś może wyobrazic sobie żeby przy tej ilości samochodów co dzis nie było przejścia w Boguszowicach? Ul. Zamkowa,Motelowa czy Liburnia. A Ogrodzona, Grodziec Sl.,Jasienica.

Jeśli sie jezdzi na podwójnym gazie,to mozna wjechac pod prąd,a oznakowanie jest ok.tylko trzeba myslec o tym ,co sie robi za kierownicą

Czesi potrafią oddać drogę przed terminem ,a My?

ich myślenie nie jest tak skażone, jak u nas...!

В России три беды: дороги, дураки и дураки на дорогах.

Dobre :)

A my budujmy jeszcze jeden nowy kosciół!!

My? Konia kują, a żaba nogę podstawia.

Czy u nas drogi nie mogłyby tak wyglądać jak u naszych południowych sądiadów...???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama