, piątek 26 lipca 2019
Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły PodstawowejDodaj do Facebook

Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

dzeju
Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

Afrykarium - ZOO Wrocław


Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

Ogrody Doświadczeń - Humanitarium Wrocław


Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

Etnopark w Ślemieniu


Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

Beskidzkie Centrum Nauki


Feryjne eskapady Katolickiej Szkoły Podstawowej

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Eskapady feryjne dla społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Cieszynie stały się już tradycją. Organizacją atrakcyjnych wypraw zajmuje się pan Andrzej Surma - z powołania nauczyciel geografii i informatyki, z zamiłowania przewodnik i pilot wycieczek. Na tegoroczne ferie zimowe pan Surma przygotował bogatą ofertę wycieczek, obejmujących nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc i poznawanie ich historii, lecz również udział w warsztatach naukowych.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się trzy eskapady. Program pierwszej wyprawy obejmował zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium oraz wystawę poświęconą tajemnicom optyki i warsztaty naukowe w Ogrodach Doświadczeń „Humanitarium” (wrocławski park rozrywki edukacyjnej). Podczas drugiej eskapady uczniowie zobaczyli interaktywną wystawę w Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej, uczestniczyli w eksperymentach naukowych z ciekłym azotem oraz wzięli udział w warsztatach zdobienia tradycyjnych zabawek ludowych w Żywieckim Parku Etnograficznym.

Trzecia wycieczka była również interesująca: młodzi turyści zwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Eskapady feryjne Katolickiej Szkoły Podstawowej są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dostarczają uczestnikom ciekawych doświadczeń i przeżyć, jak również wzbogacają wiedzę i umiejętności. Uczniowie cenią sobie także dobrą, radosną atmosferę, którą stwarza organizator wraz z nauczycielami KSP poprzez wspólną modlitwę, śpiewanie, rozmowy, opowieści o ciekawych miejscach i ich historii oraz konkursy z nagrodami.

Materiał video:
https://www.youtube.com/watch?v=J5DIbMD-bYA&feature=youtu.be

M.S

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama