, czwartek 12 grudnia 2019
I miejsce hotelarzy z Wisły w "Eurowyzwaniu"Dodaj do Facebook

I miejsce hotelarzy z Wisły w "Eurowyzwaniu"

ZSGH Wisła
9 grudnia 2014 roku w Bibliotece Śląskiej młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego zmierzyła się w finale konkursu "Eurowyzwanie" z zagadnieniami dotyczącymi Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego. Młodzież nie tylko wzięła udział w konkursie wiedzy, ale również zaprezentowała autorskie pomysły na kampanię reklamową EFS.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na I miejscu uplasowały się uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Zwycięską drużynę reprezentowały: Sandra Kunert, Sonia Smajdor, Agata Pilch, Anna Pniak oraz Klaudia Kaleta. Dziewczyny zdobyły główną nagrodę w wysokości 2000 zł oraz drobne upominki. Opiekunem merytorycznym projektu w szkole była p. Agata Gołąb.

Konkurs był podsumowaniem „Lekcji o Europejskim Funduszu Społecznym”. Ich podstawowym celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, a także wdrażania funduszy europejskich, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie biorący udział w Konkursie zostali wprowadzeni w świat projektów europejskich, zasad ich konstruowania i planowania. Poznali praktyczne aspekty funkcjonowania UE i zobaczyli prawdziwe efekty wykorzystania Funduszy Europejskich w ich najbliższym otoczeniu. Poznali również zasady tworzenia kampanii reklamowych i promocyjno-informacyjnych.

Zadaniem uczniów było m.in. przygotowanie projektu kampanii promującej Europejski Fundusz Społeczny wśród swojej społeczności lokalnej, w oparciu o dowolną formę reklamy.

Finał konkursu składał się z dwóch etapów. W I etapie zatytułowanym „maniEFStacja dobrych praktyk” uczniowie przedstawili swoje pomysły na kampanię reklamową EFS.

Podczas II etapu uczniowie walczyli o punkty w turnieju „Europejskie przypadki” odpowiadając na pytania dotyczące Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie idei Unii Europejskiej wśród młodzieży oraz zaprezentowanie efektów wykorzystania środków EFS w naszym regionie.

Organizatorem „Eurowyzwania” jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Fundacją na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS.
Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama