, sobota 6 czerwca 2020
Termomodernizacja budynku urzędu gminy w Brennej
Wszystkie prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2013 roku. fot: pimke/wikimediacommonsDodaj do Facebook

Termomodernizacja budynku urzędu gminy w Brennej

JM
Już w przyszłym roku budynek urzędu gminy w Brennej przejdzie termomodernizację. To nie jedyne zmiany, które czekają na odwiedzających urząd mieszkańców.

Remont będzie polegał na ociepleniu budynku, wymianie okien oraz instalacji centralnego ogrzewania. - Urząd nie tylko będzie miał nowy wizerunek, ale dzięki temu uda się nam osiągnąć również zakładany efekt energooszczędny - podkreśla Iwona Szarek, wójt gminy Brenna.

Inwestycja będzie możliwa dzięki środkom jaki na ten cel gmina pozyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach. Szacowany koszt inwestycji to około 1 mln zł. Ze środków NFOŚ pochodzić ma połowa tej sumy. Jak zastrzega wójt gminy Brenna ostateczny koszt inwestycji i wysokości dofinansowania będą znane po wyłonieniu wykonawcy.

Szarek dodaje, że przy okazji remontu nastąpi także niewielka reorganizacja pracy urzędu. Na niższe piętra budynku przeniesione zostaną m.in. pomieszczenia Urzędu Stanu Cywilnego oraz referatu organizacyjnego, w którym następuje odbiór dowodów osobistych. Przed wejściem wybudowana ma zostać również platforma dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2013 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama