, wtorek 23 kwietnia 2024
Cieszyńscy koszykarze wygrali kolejny mecz
Świetny pojedynek stoczyli koszykarze KS MOSiR Cieszyn z RKK Racibórz w zeszłym tygodniu. Zespół z Cieszyna zdecydowanie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca starcia.  fot: AK

AK
Zawodnicy KS MOSiR Cieszyn w meczu III ligi pokonali swoich kolejnych rywali 83:71. Trudny pojedynek stoczyli z drużyną z Rudy Śląskiej.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Na otwarcie meczu dwa rzuty za trzy punkty zapisał na swoim koncie Przemysław Rączka, jednak skuteczna gra Rudy Śląskiej w ataku, a w szczególności w rzutach z dystansu, nie pozwalała drużynie KS MOSiR Cieszyn wyjść na prowadzenie.

Przewaga gości uwidoczniła się w drugiej części gry. Znacznie więcej błędów własnych zaczęli popełniać podopieczni Łukasza Kuboszka. Kilkuminutowa przerwa pomiędzy drugą a trzecią kwartą najwyraźniej pomogła cieszyńskiej drużynie.Najpierw odrobili 11 punktową stratę, a następnie "odskoczyli" rywalom na sześć punktów (59:53). Dobrą passę podtrzymali w czwartej kwarcie, w końcowym rozrachunku wygrywając 83:71. (25:25, 8:19, 26:9, 24:18)

- Naszym celem jest awans do II ligi - mówi Łukasz Kuboszek, trener zespołu. Naszym koszykarzom udało się wygrać kolejny mecz. Zobaczymy jak poradzą sobie w kolejnych starciach.

Już za tydzień KS MOSiR Cieszyn rozegra wyjazdowy mecz przeciwko KŚ AZS Katowice. Kibice basketu nad Olzą będą mogli ponownie zobaczyć swoją drużynę w hali sportowej przy Alei Jana Łyska. 3 listopada o godzinie 17.00 rozegrają spotkanie z KŚ AZS PŚ Gliwice.