, niedziela 21 października 2018
Po wakacjach już tylko wspomnienie…Dodaj do Facebook

Po wakacjach już tylko wspomnienie…

Po wakacjach już tylko wspomnienie…

Wycieczka do Wisły do Parku Linowego


Po wakacjach już tylko wspomnienie…

Koloniści na wzgórzu Zamkowym


Po wakacjach już tylko wspomnienie…

Obóz w Sidzinie


Po wakacjach już tylko wspomnienie…

Szybko się zaczęły, jeszcze szybciej się skończyły. Mowa oczywiście o wakacjach! Większość dzieci wraz z początkiem września rozpoczęła naukę w szkołach lub przedszkolach. Organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" półkolonie i obozy pozwoliły wielu dzieciom z Cieszyna doświadczyć niezapomnianych wrażeń i zachować mnóstwo wspaniałych wakacyjnych wspomnień.

Już w pierwszych dniach lipca rozpoczęły się Półkolonie Socjoterapeutyczne. Każdego dnia wychowawcy gwarantowali dzieciom niezwykłą zabawę! Wycieczka do stadniny koni w Boguszowicach połączona z pieczeniem kiełbasek, wyprawa do Parku Linowego w Wiśle, wspinaczka na ściance w Strefie Wolności, odwiedziny Słowiańskiego plemienia Gołęszyców i wiele, wiele innych przygód. To tylko kilka atrakcji, dzięki którym nasi podopieczni zawsze wychodzili z półkolonii z uśmiechami na twarzach.

W okresie wakacyjnym w półkoloniach wzięło udział aż 49 dzieci z Cieszyna w wieku od 6 do 12 lat. Zdjęcia z półkolonii dostępne są na naszej stronie internetowej: www.bycrazem.com oraz na http://www.facebook.com/stowarzyszenie.bycrazem/photos

W sierpniu dodatkowo Stowarzyszenie zorganizowało dwa Obozy Twórczego Rozwoju. Jeden z turnusów współfinansowany był ze środków Gminy Cieszyn w ramach programu "Mamo, tato mamy lato!". W obozach uczestniczyło w sumie 36 osób z Cieszyna i okolic. Obóz odbywał się w malowniczej Sidzinie w Beskidzie Żywieckim. Dzieci, prócz nowych przyjaźni, jakie nawiązały, miały zapewniony czas w bardzo interesujący sposób. Podchody, wyprawy w góry, wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie, Pokaz Mody, dyskoteki, turnieje sportowe oraz ogniska to tylko część rozrywkowego planu obozu. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone z wyjazdu, ale najczęściej spotykane zdanie, jakie można było usłyszeć od dzieciaków, to… "Proszę pani, dlaczego musimy już wracać do domu…?".

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży był współfinansowany ze środków Gminy Cieszyn w ramach projektu "Mamo, tato mamy lato!".
Zapraszamy wszystkie dzieci już w przyszłym roku na kolejne turnusy półkolonii i obozy organizowane przez Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

A tym czasem, na rok szkolny 2012/2013, proponujemy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin szereg atrakcyjnych zajęć artystycznych i edukacyjnych w Centrum "Kontakt". Szczegóły na naszej stronie internetowej: www.bycrazem.com.

Zapraszamy serdecznie!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama