, środa 20 luty 2019
Zmarł Ryszard Pochroń
Ostatnie pożegnanie ś.p. Ryszarda Pochronia będzie miało miejsce w Teatrze Cieszyńskim w sobotę 27 stycznia 2018 r. o godz. 11.00. fot: "Teatr to my" - blog Těšínského Divadla – Teatru CieszyńskiegoDodaj do Facebook

Zmarł Ryszard Pochroń

Zmarł Ryszard Pochroń - aktor Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

Ryszard Pochroń rozpoczął karierę artystyczną w 1976 roku na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Pracował także w teatrach w Elblągu, Legnicy i Wrocławiu. Aktorem Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego był od sierpnia 1991 roku. Pochodził z Brodnicy, do Cieszyna przyjechał z teatru w Grudziądzu.

Na deskach Sceny Polskiej zadebiutował w „Panu Tadeuszu” w roli Wojskiego w 1991 roku. W Scenie Polskiej w ciągu 27 lat wystąpił w niemal 100 spektaklach. Po raz ostatni publiczność widziała go w przedstawieniu „Opowieść wigilijna”, którego premiera odbyła się 16 grudnia 2017 roku.

Zagrał wiele charakterystycznych postaci, które na długo – a niektóre na zawsze – pozostaną w pamięci widzów. To z pewnością Papkin w „Zemście” Fredry (1999 rok), Wujek George w „Szczęściarzu” Cooney’a (2001), Ojciec w „Moście nad Łucyną” A. Bergera (2002) czy Francois w „Kolacji dla głupca” F. Vebera (2002).

Występował również w poetyckiej"Kawiarni Avion, której nie ma...". W kolejnych sezonach wystąpił m.in. w „Świętoszku” Moliera (Tartuffe), „Rozmowach przy wycinaniu lasu” (Siekierowy), „Skąpcu” (Harpagon), „Viva Verdi” (Rossini), „Lalce”, „Makbecie”, „Opowieściach gargantuicznych”, „Klubie kawalerów”, a także w spektaklach muzycznych „W Paryżu żyje się jak na prowincji” czy „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Ostatnie pożegnanie ś.p. Ryszarda Pochronia będzie miało miejsce w Teatrze Cieszyńskim w sobotę 27 stycznia 2018 r. o godz. 11.00, msza święta zostanie odprawiona w tym samym dniu o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama