, środa 3 czerwca 2020
ZK wspiera akcję „Mundur na rowerze”
Rowerowy rajd sztafetowy po Polsce – „Mundur na rowerze 2018” to impreza mająca na celu pomoc w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego i st. sierż. Marcina Miniaka. fot: ppor. Ewa PyszDodaj do Facebook

ZK wspiera akcję „Mundur na rowerze”

red./mat.pras.
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną. Pokonując rowerem 45 kilometrów wspomogli leczenie funkcjonariusza Policji i Państwowej Straży Pożarnej, którzy doznali poważnych obrażeń wykonując obowiązki służbowe.

Rowerowy rajd sztafetowy po Polsce – „Mundur na rowerze 2018” to impreza mająca na celu pomoc w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego i st. sierż. Marcina Miniaka. Funkcjonariusze ci w 2017 roku podczas interwencji zostali ciężko ranni z powodu wybuchu materiałów pirotechnicznych. Inicjatorami przedsięwzięcia jest Grupa „Mundur na rowerze” i Fundacja Mała Straż z Łodzi. Do udziału w niej udało się im zachęcić już przeszło 1,6 tysiąca funkcjonariuszy różnych formacji z całej Polski.

Pierwsi mundurowi w tegorocznej akcji wyruszyli z Białegostoku 22 maja. Codziennie inni funkcjonariusze, różnych formacji pokonują kilometry na dwóch kółkach przekazując sobie nadajnik GPS umożliwiający śledzenie ich postępów. Jadą od miasta do miasta pokonując od 10 do 100 km, by wesprzeć potrzebujących kolegów. Meta przedsięwzięcia jest zaplanowana na 30 czerwca w Łodzi. Więziennicy z cieszyńskiego zakładu karnego 12 czerwca przejęli pałeczkę od policjantów z komendy w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo niesprzyjającej pogody o godzinie 7:00 wyruszyli spod Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie.

8 funkcjonariuszy Służby Więziennej na co dzień pełniących służbę w Cieszynie oraz Bielsku-Białej pokonało trasę do Komisariatu Policji w Kobiernicach, gdzie dołączyli się do nich policjanci, a następnie do KMP w Żywcu, gdzie przekazali nadajnik GPS kolejnym uczestnikom rajdu. Dzięki ich zaangażowaniu udało się rozpropagować ideę pomocy poszkodowanym kolegom. Impreza niewątpliwie miała też wydźwięk integracyjny dla środowiska mundurowych.

Każdy może wesprzeć leczenie Arka i Marcina. Wpłat można dokonywać na konto PKO BP: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309, w tytule wpłaty wpisując: Mundur na rowerze 2018.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama