, środa 22 stycznia 2020
Zielona pracownia na Mikołaja
6 grudnia nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i otwarcie nowej przestrzeni dla uczniów. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Zielona pracownia na Mikołaja

mat.pras.
Kolejna zielona pracownia w gminie Strumień otwarta. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłociu może szczycić się nową, doskonale wyposażoną salą, która wykorzystywana będzie na potrzeby nauk przyrodniczych, geograficznych czy chemiczno-fizycznych. 6 grudnia nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i otwarcie nowej przestrzeni dla uczniów.

W otwarciu nowej zielonej sali wzięli udział Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej Radna Maria Krutyła, Radny Jarosław Szast, a także przedstawiciele szkoły i Rady Rodziców.

Gości w nowej pracowni przywitali sami uczniowie, prezentując ciekawe doświadczenia takie jak: samopompujące się baloniki, rozwijające się kwiaty, ukryte pismo, lampa Alladyna, powstanie wodoru przy użyciu octu, czy uzyskiwanie tlenu z wody utlenionej. Niezwykłą atrakcją okazał się pokaz stworzonego przez młodzież robota. Przewodnikami po świecie nauki byli uczniowie, którzy wcieli się w rolę Marii Skłodowskiej Curie i Alberta Einsteina.

Jak przyznaje Ewa Homa Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłociu – Funkcjonalna, nowoczesna pracownia daje zupełnie nowe możliwości kształcenia, już dziś mamy wiele pomysłów jak rozwijać zainteresowania naszych uczniów poprzez rozszerzanie oferty edukacyjnej szkoły.

Wykonany został kompleksowy remont sali lekcyjnej. Klasa została wyposażona w nowe meble, sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne. Całkowity koszt zadania wyniósł 97 287,59 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama