, wtorek 10 grudnia 2019
Zielona Klasa w Chybiu już otwarta
Dzięki niej uczniowie SP1 będą mogli uczestniczyć w lekcjach na wolnym powietrzu fot: Facebook/Gmina ChybieDodaj do Facebook

Zielona Klasa w Chybiu już otwarta

red./mat.pras.
Zielona Klasa w Chybiu już otwarta

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chybiu doczekali się uroczystego otwarcia Zielonej Klasy, którego dokonali wójt gminy Chybie – Janusz Żydek, przedstawiciele Rady Gminy Chybie, władze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu oraz przedstawiciele gminy partnerskiej Terlicko.

Zielona Klasa to murowana wiata z ogródkiem ekologicznym (warzywno-kwiatowym). Dzięki niej uczniowie SP1 będą mogli uczestniczyć w lekcjach na wolnym powietrzu. - Lekcje prowadzone w nietypowych warunkach przybliżą młodzieży zagadnienia związane z otaczającym nas środowiskiem, a bardziej luźna forma prowadzenia zajęć będzie działać dopingująco i pozwoli uczniom w łatwiejszy sposób przyswoić przekazywane wiadomości pobudzając ich ciekawość i aktywność. - opisuje Urząd Gminy Chybie.

Całość przedsięwzięcia wykonana została w ramach projektu unijnego „Wspólnie poznajemy przyrodę” realizowanego w partnerstwie pomiędzy Gminą Chybie (Szkołą Podstawową nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu) a Szkołą Podstawową i Przedszkolem z Polskim Językiem Nauczania im. Żwirki i Wigury w Terlicku.

W ramach projektu zaplanowano także wycieczki i dni projektowe dla uczniów z obu szkół.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama