, niedziela 20 października 2019
Zespół „Zaolzi” wyjeżdża do Ankary
Tancerze wrócą do domu w poniedziałek 23 sierpnia. fot: arch. Zespół Folklorystyczny "Zaolzi"Dodaj do Facebook

Zespół „Zaolzi” wyjeżdża do Ankary

red.
Dzisiaj rano (16.07) zespół folklorystyczny Zaolzi, działający przy Miejscowym Kole PZKO w Jabłonkowie, wyjechał z Jabłonkowa do Ankary na zaproszenie zespołu Tubil, reprezentującego Ankarę. Tancerze wrócą do domu w poniedziałek 23 sierpnia.

To nie pierwszy wyjazd zespołu na ten festiwal. Ankarę Zaolzi odwiedziło już pięć lat temu.
- Wtedy mieliśmy po dwa występy w ciągu dnia. Główne koncerty były wieczorem, kiedy było już w miarę przyjemnie. W ciągu dnia mieliśmy też koncerty na mieście. W cieniu było 48 stopni a myśmy tańczyli w słońcu tańce gorolskie. Nawet doszło do tego, że podczas występu sparzyłem sobie dłonie na rozpalonym bruku, do tego stopnia, że miałem na nich pęcherze - opisuje przeżycia z tamtego wyjazdu Marcin Filipczyk, kierownik zespołu Zaolzi.

Tym razem Zaolzi jedzie do Ankary z własną kapelą ludową pod taką samą nazwą - Zaolzi.
- Pokażemy m.in. folklor z okolic Terchovej, z Podhala, z Zamutova. Będziemy też tańczyć tańce cygańskie - mówi Filipczyk. Wsparcie finansowe na wyjazd udzieliło zespołowi Miejscowe Koło PZKO w Jabłonkowie i miasto Jabłonków oraz sponsorzy prywatni.

Zespół Tubil z Ankary będzie można już niebawem zobaczyć na Zaolziu na Gorolskim Święcie, które odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w Jabłonkowie w Lasku Miejskim.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama