, poniedziałek 6 lipca 2020
Zebrzydowice: Ogólnodostępny alkomat
Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. fot: cieszyn.slaska.policja.gov.plDodaj do Facebook

Zebrzydowice: Ogólnodostępny alkomat

mat.pras.
W Komisariacie Policji w Zebrzydowicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. To kolejny ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Nowoczesny alkomat jest przeznaczony do użytkowania w miejscach publicznych. Urządzenie zostało zakupione ze środków gminy Zebrzydowice. Do alkomatu zakupione zostały również niezbędne ustniki oraz przekazane materiały promujące trzeźwość wśród kierowców. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni komisariatu w Zebrzydowicach. Teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym jednostki. Badanie jest proste, i co najważniejsze, można dokonać go samodzielnie i bezpłatnie. Wystarczy jedynie pobrać z urządzenia jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik. Aby jego wynik był precyzyjny, nie należy dokonywać pomiaru bezpośrednio po spożyciu alkoholu, paleniu tytoniu lub spożywaniu produktów mogących zawierać alkohol (np. niektóre słodycze, lekarstwa, owoce itp.). Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Gminy Zebrzydowice ze środków z programu przeciwdziałania alkoholizmowi w ramach działalności profilaktycznej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama