, sobota 19 stycznia 2019
Z Ustronia na trasę cieszyńskiej Fortuny
Pierwszy z cotygodniowych treningów biegowych wystartuje 1 lutego br. o godzinie 17:00. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Z Ustronia na trasę cieszyńskiej Fortuny

red./mat.pras.
W Ustroniu ruszają przygotowania do 10. Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Wszyscy, którzy już biegają albo chcą zacząć biegać, mogą to robić pod okiem trenera personalnego zupełnie za darmo. Pierwszy z cotygodniowych treningów biegowych wystartuje 1 lutego br. o godzinie 17:00.

Do cieszyńskiego biegu chętnych przygotuje biegacz i doświadczony trener – Waldemar Stefańczuk. Obecnie jest trenerem personalnym w strefie fitness w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Wcześniej grał zawodowo w hokeja na lodzie w GKS Katowice. Jest medalistą mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowych. Dziś bieganie to jego ulubiona dyscyplina. Regularnie startuje w zawodach biegowych górskich i ulicznych. Ma na swoim koncie maratony miedzy innymi w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Lizbonie. Siedem lat temu przyszedł czas na biegi górskie i ultramaratony.

- Ukończyłem trzykrotnie Bieg Rzeźnika (78 km) oraz 100 km w Krynicy. Jak do tej pory największym moim wyzwaniem i sukcesem sportowym był bieg na dystansie 240 km w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju w 2015 r. Jako trener personalny oraz instruktor pomogłem już wielu osobom spełnić marzenia o starcie w zawodach na 10 km, maratonie lub w biegu górskiego – podkreśla Waldemar Stefańczuk.

Na pierwszy trening chętni wyruszą z Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Ustroniu (ul. Sanatoryjna 7) - zbiórka w holu głównym. Udział w cotygodniowych zajęciach jest bezpłatny.

W tym roku Cieszyński Fortuna Bieg odbędzie się już po raz 10. W zawodach wystartuje zgodnie z regulaminem 1400 biegaczek i biegaczy. Do pokonania mają atestowaną trasę po obu stronach Olzy – w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie. Zapisy do Biegu ruszyły 18.12.2017 r. i przyjmowane będą do dnia 09.04.2018 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Opłata startowa wynosi 40 zł. Zapisy na stronie www.fortuna.bieguliczny.pl

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nazwa zwykłego ronda drogowego ma ponoć propagować region cieszyński.
Dlaczego nazwa coraz popularniejszego biegu nie może robić tego samego?
Bieg Fortuna jest nazwą nijaką.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama