, wtorek 25 luty 2020
XX Spotkania Teatralne „Zameczek 2018”
Poprzez udział i pomoc w organizacji imprezy uczniów Zespołu Szkół w Drogomyślu impreza jak zawsze miała charakter integracyjny. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

XX Spotkania Teatralne „Zameczek 2018”

XX Spotkania Teatralne „Zameczek 2018”


XX Spotkania Teatralne „Zameczek 2018”


XX Spotkania Teatralne „Zameczek 2018”

W tym roku 10 placówek zajmujących się działalnością rehabilitacyjną, opiekuńczą i terapeutyczną przyjechało do Drogomyśla, aby wziąć udział w XX Spotkaniach Teatralnych "Zameczek 2018".

Symbolicznego otwarcia imprezy dokonali Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Pani Maria Cieślar wraz z Dyrektor PDPS "Feniks" w Skoczowie Panią Joanną Wieją. Z racji tego, że w tym roku impreza miała szczególny, jubileuszowy charakter, organizator imprezy – Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez PDPS „Feniks” w Skoczowie przygotował dla gości wiele niespodzianek. Niewątpliwie jedną z nich był pokaz iluzji scenicznej, który zachwycił wszystkich zebranych.

Jednakże najważniejsi byli niepełnosprawni artyści, którzy przedstawili różnorodne formy sceniczne (teatr, drama, śpiew, taniec, itp.), podczas których starali się pokazać widowni, w jaki sposób sztuka sceniczna może pokazywać piękno świata, umożliwiać komunikację w ekspresyjny sposób, czy też pozwalać przekraczać własne bariery i ograniczenia.

Poprzez udział i pomoc w organizacji imprezy uczniów Zespołu Szkół w Drogomyślu impreza jak zawsze miała charakter integracyjny.
Organizatorowi imprezy - jak i wszystkim artystom, ich opiekunom, uczestnikom zajęć Warsztatu i ich rodzicom sprzyjała pogoda, która zachęcała do tego, aby po zakończonych prezentacjach scenicznych wziąć udział w pikniku i zabawie na świeżym powietrzu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama