, piątek 21 luty 2020
X Konferencja Okrągłego Stołu w Ustroniu
Konferencja posiadała praktyczny charakter poruszanej tematyki przy jednoczesnym wysokim poziomie naukowym. fot: ARCDodaj do Facebook

X Konferencja Okrągłego Stołu w Ustroniu

BŚ/ mat. pras.
W dniach 21-22 kwietnia w Ustroniu odbyła się X Konferencja Okrągłego Stołu: Kończyna Górna - diagnostyka, leczenie operacyjne i rehabilitacja. Blisko 200 uczestników wzięło udział w dwudniowych zajęciach i wykładach prowadzonych przez najlepszych specjalistów z całego kraju.

Konferencja Okrągłego Stołu: Kończyna Górna - diagnostyka, leczenie operacyjne i rehabilitacja zorganizowana była w Ustroniu już po raz 10. Do miasta przyjechali eksperci reprezentujący czołowe placówki kliniczne zajmujące się diagnostyką i leczeniem schorzeń kończyny górnej.

Uczestnicy skorzystali z cyklu prelekcji poświęconych tematyce małoinwazyjnego, artroskopowego leczenia uszkodzeń stawu barku, łokcia, ramienia czy nadgarstka. - O tym, że warto organizować taką konferencję świadczy chociażby już 10. edycja tego spotkania, a także wielu specjalistów i ośrodków ortopedycznych, jakie znajdują się w regionie. Co roku przybywa chętnych, by spędzić z nami te dwa niezwykle pomocne i obfitujące w wiedzę konferencyjne dni - komentowała Joanna Cybulska, dyrektorka biura organizacyjnego konferencji.

Konferencja posiadała praktyczny charakter poruszanej tematyki przy jednoczesnym wysokim poziomie naukowym. - Udział w konferencji wzięło 200 uczestników, którzy przystępując i wysłuchując dwudniowych zajęć i wykładów musieli być odpowiednio przygotowani do tego rodzaju szkolenia. Każdy z obecnych w Ustroniu otrzymał tzw. wiedzę w pigułce, rozmawialiśmy m.in. o różnych przypadkach złamań i leczeniu, by móc uczestniczyć w konferencji należało się odpowiednio do niej przygotować, by potem tę cenną, nabytą wiedzę móc wcielić w swoją pracę - mówił dr n. med. Roman Pawlas, lekarz z Bielska-Białej.

Lekarze obecni podczas konferencji zapewniali, że powiat cieszyński jest wyjątkowo dobrze zaopatrzony w niepubliczne ośrodki zdrowia, jak i dwa szpitale (w Bielsku-Białej i w Cieszynie), które bardzo dobrze zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną w przypadku urazów ortopedycznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama