, sobota 21 kwietnia 2018
Wzrosła liczba urodzeń w Cieszynie
Czy w związku z tak dużym wzrostem znajdzie się odpowiednia ilość miejsc w cieszyńskich żłobkach i przedszkolach? fot: PixabayDodaj do Facebook

Wzrosła liczba urodzeń w Cieszynie

DR
Aż o 30% wzrosła liczba urodzeń w Gminie Cieszyn. Od 1 stycznia 2016 roku do 31 marca 2016 na świat przyszło 64 dzieci, a porównując ten sam okres czasu w 2017 roku, liczba narodzin wynosiła już 83. Czy w związku z tak dużym wzrostem znajdzie się odpowiednia ilość miejsc w cieszyńskich żłobkach i przedszkolach?

Na dzień dzisiejszy jest to możliwe - Jesteśmy w stanie pomóc rodzicom dzieci w opiece nad nimi. Dysponujemy dwoma żłobkami publicznymi, w których znajdzie się 250 miejsc - mówi burmistrz, Ryszard Macura.

Obecnie do dyspozycji pozostaje jeszcze 40 miejsc, czego wynikiem jest remont sal zajmowanych wcześniej przez Zepół Pieśni i Tańca Ziemii Cieszyńskiej przy ulicy ks. Trzanowskiego. Warto dodać, że cieszyńskie żłobki są zajmowane nie tylko przez dzieci mieszkające w Cieszynie, ale również te z poza tego rejonu.

Miasto dysponuje również dwunastoma punktami przedszkoli publicznych oraz ośmioma przedszkolami niepublicznymi.

-Nabór do przedszkoli ogłosimy do 15 kwietnia. Rekrutacja prowadzona będzie w sposób elektroniczny. Rodzic ma prawo zadeklarować wolę opieki nad dzieckiem w trzech punktach przedszkolnych - dodaje burmistrz.

W zeszłym roku po naborze zostało kilkanaście miejsc i w związku z tym ogłaszane sa jeszcze wolne miejsce, które zostają potem uzupełniane.

-Można powiedzieć, że zaspokajamy potrzeby rodziców, z tym jednym zastrzeżeniem, że nie zawsze dziecko trafi do przedszkola, do którego rodzic chciałby żeby chodziło - podsumowuje Ryszard Macura.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie mówi się "okres czasu". A tym bardziej nie pisze.

Brawo Panie Burmistrzu.
Bardzo dobrze że mamy wzrost urodzeń. Bardzo dobrze iż Władze Miasta na bieżąco rozwiązuje pozytywne problemy z tym związane.

Cieszynianie zdali egzamin z 500+.
Wszystko w tym temacie.

Bzura zwykła statystyka i nic więcej żaden 500+ czy tez minus. Jaki jest średni wiek w którym Polka rodzi dziecko .......mała podpowiedz 27 lat. odejmiemy od tej bieżącej daty 27 lat ....co mamy 1990 rok. czyli bum demograficzny po upadku komuny. O to cała filozofia . Falowość urodzeń nic nowego czysta matematyka.

Widze, zes idiota. Bum po upadku komuny - facet - kompromitujesz sie swoja wulgarna ignorancja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama