, środa 3 marca 2021
Wystarczy ułamek sekundy
Przecież wystarczy tylko ułamek sekundy, a zamiast wrócić do domu można wylądować w szpitalu, i to dzięki brakowi wyobraźni innych osób. fot: KTDodaj do Facebook

Wystarczy ułamek sekundy

ICZ
Zima nie odpuszcza, wszędzie jest biało i niewątpliwie ma to swoje uroki. Ponieważ przez ostatnie zimy śniegu w naszym regionie było jak na lekarstwo, teraz szczególnie dzieciom sprawia on radość. Czy jednak wszyscy są tak samo z niego zadowoleni?

Niestety jest on zmorą dla kierowców - nie odśnieżane drogi, sprawiają, że co rusz słyszy się o wypadkach, które powstały na skutek oblodzonych jezdni.

Z obowiązku odśnieżania nie zwalnia nic właścicieli posesji, gospodarzy wspólnot mieszkaniowych czy odpowiedzialnych za odśnieżanie służb miejskich. Wszystko to jednak tak ładnie wygląda tylko w teorii. Padający co jakiś czas śnieg zalega chodniki i jezdnie, i bardzo rzadko się zdarza, żeby był na bieżąco usuwany. Wprost przeciwnie, udeptywany przez przechodniów, roztopiony częściowo i na nowo przymarznięty staje się śliską pułapką.

W naszym mieście tylko sporadycznie można natknąć się na odśnieżone chodniki, i tak jak informują nas nasi czytelnicy, co rusz widać osoby, które po pośliźnięciu się lądują na chodniku lub jezdni. Nawet zwinni młodzi ludzie mają problem z utrzymaniem równowagi, a co dopiero mówić o osobach starszych czy niepełnosprawnych. Dla nich wyjście na tak oblodzone chodniki staje się wręcz zagrożeniem, a przecież z powodu śliskich chodników nie mogą w nieskończoność odkładać wizyt u lekarzy czy zrobienia podstawowych zakupów.
Zastanawiające jest to, gdzie podziała się wyobraźnia tych, do których należy odśnieżanie.

Czy przez lata, kiedy śniegu było jak na lekarstwo zapomnieli o tym, że odśnieżane na bieżąco chodniki są gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich?

Ile jeszcze tej zimy będzie stłuczeń czy złamań? Ile osób zamiast wrócić do domu z zakupami, dodatkowo przyniesie z sobą gips?
Przecież wystarczy tylko ułamek sekundy, a zamiast wrócić do domu można wylądować w szpitalu, i to dzięki brakowi wyobraźni innych osób.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama