, sobota 7 grudnia 2019
Wstrzymano wycinkę drzew
Jak informuje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, wycinka została wstrzymana, a przedstawiciele spółki PKP jeszcze raz pochylą się nad problemem.  fot: DRDodaj do Facebook

Wstrzymano wycinkę drzew

DR
Pojawiły się pierwsze doniesienia po proteście, sprzeciwiającym się wycince drzew wzdłuż torów kolejowych, prowadzących z Cieszyna do Zebrzydowic. Jak informuje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, wycinka została wstrzymana, a przedstawiciele spółki PKP jeszcze raz pochylą się nad problemem. Wciąż trwa jednak zbiórka podpisów pod petycją mieszkańców.

Poniżej zamieszczamy pełne oświadczenie burmistrz Gabrieli Staszkiewicz:

Szanowni Państwo,

tak jak obiecałam, nie ustajemy w działaniach mających na celu ochronę drzew wzdłuż torów PKP.

Udało nam się dotrzeć do osoby decyzyjnej, od której uzyskaliśmy zapewnienie, że wycinka jest wstrzymana i pochyli się ponownie nad naszym wnioskiem dotyczącym ochrony drzew m.in. przy ul. Dojazdowej i Czarny Chodnik.

Jesteśmy także w trakcie ustalania terminu spotkania z przedstawicielami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA w Cieszynie, celem dokonania wizji lokalnej.

Nie tracimy czujności, dlatego zachęcam wszystkich do podpisania petycji ws. wstrzymania dalszej wycinki! Tylko działanie na różnych szczeblach i współdziałanie jest drogą do sukcesu.

https://www.petycjeonline.com/petycja_mieszkacow_cieszyna_w_sprawie_odst...

Gabriela Staszkiewicz

Burmistrz Cieszyna

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Taki sam problem mamy w centrum Bielska, wzdłuż torów linii 139 Katowice Zwardoń. Dzięki temu, że przez lata kolej tolerowała zieleń wzdłuż torów mamy kilkudzięsięcioletnie dorodne drzewa, które są płucami centrum. Jak PKP je wytnie (a ma po temu prawo) to będzie w centrum smrodniej i głośniej. Jedyna nadzieja, ze władze miasta przekonają kolej, żeby wycinka dotyczyła tylko drzew, które faktycznie zagrażają wywróceniem lub zlamaniem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama