, piątek 28 luty 2020
Wojsko w Cieszynie już w 2018 roku?
Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce mają liczyć 53 000 żołnierzy. Czy część z nich znajdzie się nad Olzą już w przyszłym roku?  fot: PixabayDodaj do Facebook

Wojsko w Cieszynie już w 2018 roku?

red.
Antoni Macierewicz podjął decyzję o przyspieszeniu budowy struktur WOT m.in. w województwie śląskim. Na 2018 rok zaplanowane jest sformowanie dowództwa brygad WOT i pierwsze pododdziały. Rok wcześniej niż przewidywano.

Minister Obrony Narodowej w kwietniu zeszłego roku podpisał koncepcję utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Dotychczas utworzono trzy pierwsze Brygady. Początkiem 2018 roku trzeci etap budowy WOT zostanie poszerzony o dwa dodatkowe województwa: śląskie oraz wielkopolskie. Decyzja o przyspieszeniu formowania WOT wynika z doświadczeń budowy formacji w etapie pierwszym.

Jak informuje portal beskidzka24.pl jeden z takich batalionów Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej ma powstać w Cieszynie. Jeden z Radnych Powiatu, Krzysztof Neścior wystąpił do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego o informację dotyczącą powierzchni dostępnej infrastruktury w dawnych koszarach, które zlokalizowane są na ulicy Wojka Polskiego w Cieszynie. Budynki są naturalnie przystosowane do przyjęcia jednostki wojskowej ze względów historycznych oraz funkcjonalnych.

Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce mają liczyć 53 000 żołnierzy. Czy część z nich znajdzie się nad Olzą już w przyszłym roku?

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

.

albo odwołają do Moskwy

Miejmy nadzieję, że kretyna wcześniej posadzą lub co najmniej odizolują !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama