, niedziela 29 marca 2020
Województwo śląskie: obowiązuje stopień ALFA
Zarządzenie pojawiło się w związku z 24. Konferencją Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Katowicach. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Województwo śląskie: obowiązuje stopień ALFA

KT
Na terenie województwa śląskiego i Krakowa od 26 listopada do 15 grudnia br. obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Takie zarządzenie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Co to oznacza?

Zarządzenie pojawiło się w związku z 24. Konferencją Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Katowicach. Stopień Alfa jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Po jego wprowadzeniu wszystkie służby bezpieczeństwa muszą zachować szczególną czujność i zwracać uwagę na niepokojące sytuacje i potencjalne zagrożenia. Zalicza się do nich m.in. wzbudzające podejrzenia zachowania ludzi oraz pozostawione bez opieki pakunki, torby lub plecaki.

Szczyt klimatyczny potrwa w Katowicach prawie dwa tygodnie. Miasto spodziewa się około 30 tys. uczestników.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama