, niedziela 5 lipca 2020
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zachęcają do picia wody z kranu
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej dołączyły do grupy polskich zakładów wodociągowych, które promują picie wody prosto z kranu.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zachęcają do picia wody z kranu

red./mat.pras.
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej dołączyły do grupy polskich zakładów wodociągowych, które promują picie wody prosto z kranu. Według brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Glasgow kranówka ma bardzo wiele zalet zarówno tych zdrowotnych, jak i ekonomicznych. Nad jakością wody czuwa laboratorium Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej oraz sanepid.

Woda z kranu jest czysta i bezpieczna. Nie zawiera bakterii chorobotwórczych, więc nie trzeba jej gotować. Zawiera składniki mineralne niezbędne do życia każdego człowieka, w tym wapń, magnez, sód i potas. Suma składników mineralnych to 464 mg/l. Aby prawidłowo funkcjonować, organizm ludzki potrzebuje właśnie tych składników, a ich niedobory można uzupełniać poprzez picie wody z kranu. Wapń i magnez, które z jednej strony stanowią o twardości wody, jednocześnie powodują, że woda jest bogatsza w składniki.

Woda z kranu zawiera śladowe ilości chloru, które zapobiegają rozwojowi niektórych bakterii. Chlor działa bowiem jak spożywczy czynnik konserwujący i gwarantuje utrzymanie właściwości sanitarnych wody.

Picie wody z kranu jest bardzo ekologiczne. Wiele miast i regionów zarówno Polski, jak i Europy wypowiedziało wojnę plastikom w każdej postaci. Jeśli korzystamy z kranówki chronimy środowisko, nie zwiększając produkcji plastikowych butelek.

Produkcja wody butelkowanej jest 10 tysięcy razy droższa niż wody z kranu. Zapakowanie i dystrybucja – czasem na drugiej półkuli – wymaga ogromnych nakładów finansowych.

- Podczas Święta Trzech Braci w Cieszynie rozdawaliśmy naszą wodę prosto z kranu - mówi Beata Halama, prezes zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu - będziemy tę akcję kontynuować w innych miastach i miejscowościach powiatu cieszyńskiego przez całe lato. Jakość wody dostarczanej mieszkańcom Ziemi Cieszyńskiej jest regularnie badana w nowoczesnym laboratorium Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej. Laboranci wykonują miesięcznie ok. 700 analiz próbek wody.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bardzo dobra inicjatywa! Odką mamy w biurze dystrybutor filtrujący Waterpoint System przekonałam się do kranówki na 100%! Zawsze przeszkadzał mi jej smak tymczasem woda z tego urządzenia jest pyszna! Do tego ciepła, zimna lub gazowana, to jest mega wygoda! Odpada konieczność pamiętania o zamawianiu wody w plastiku, magazynowaniu, noszeniu itd. o kosztach nie wspominając, polecam!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama