, środa 3 czerwca 2020
Wielki sukces ZSGH w Wiśle!
Szkoła uplasowała się na bardzo wysokim 13 miejscu w skali kraju oraz pierwszym miejscu w województwie śląskim!  fot: ZSGH WisłaDodaj do Facebook

Wielki sukces ZSGH w Wiśle!

red.
Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle po raz kolejny obroniło tytuł "Złotej Szkoły". Szkoła uplasowała się na bardzo wysokim 13 miejscu w skali kraju oraz pierwszym miejscu w województwie śląskim!

Wyniki przedstawione zostały na jubileuszowej gali ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018", która odbyła się w budynku Politechniki Warszawskiej. W rankingu znalazło się 300 najlepszych techników (z analizowanych 1743 szkół) oraz 500 najlepszych liceów (z analizowanych 2186 szkół) w Polsce na rok 2018.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pozycja w rankingu była zależna od wyników z ubiegłego roku w dziedzinie matur, olimpiad przedmiotowych oraz w przypadku techników - egzaminów zawodowych i kontaktów z przedsiębiorcami.

28. miejsce spośród wszystkich techników Polsce zajęło Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie (5. w województwie), 195. Technikum nr 4 w ZSB im. gen. S. Grota Roweckiego w Cieszynie (28. w województwie), a na pozycji nr 200 uplasowało się Technikum nr 3 w ZS Technicznych w Cieszynie (31. w województwie). Swoje miejsce w porównaniu do zeszłorocznej edycji poprawiło Technikum nr 2 w ZSE-G im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie (236), które w skali województwa zajęło 35. miejsce.

Jeżeli chodzi o licea, 47. miejsce w skali ogólnopolskiej zajęło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, a w skali województwa 2. W tej drugiej klasyfikacji 22. miejsce zajęło I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, a 57. II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama