, sobota 16 stycznia 2021
Ważne: DW 938 – ciąg dalszy chaosu!
Trudno doszukać się odpowiednich odznaczeń również na drogach czy chociażby pracowników, którzy informowaliby o braku możliwości przejazdu.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ważne: DW 938 – ciąg dalszy chaosu!

DR
Nie kończy się chaos przy remoncie drogi wojewódzkiej 938 – tym razem chodzi o hażlaski odcinek. Remontowana jest nawierzchnia od granicy z Cieszynem, przez rondo na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej z Jastrzębską, aż po skrzyżowanie z ulicą Główną w Hażlachu. Wraz z pojawieniem się problemów, droga została zamknięta na tydzień! Kierowcy nie doczekali się jednak żadnych informacji o utrudnieniach ze strony ZDW w Katowicach.

Wczorajsze późne popołudnie niemile zaskoczyło kierowców samochodów osobowych i autobusów chcących przejechać przez rondo w Hażlachu (obok stacji benzynowej) w kierunku Pawłowic. Dojeżdżając do tego miejsca dowiedzieli się, że muszą skorzystać z innego przejazdu, a droga wojewódzka została zamknięta. Ponadto, nie wyznaczone zostały żadne oficjalne objazdy. Fakt zamknięcia drogi potwierdził w rozmowie z naszą redakcją kierownik budowy. Zarządca drogi - ZDW w Katowicach zdecydował się na ten krok ze względu na utworzenie się niebezpiecznego dla kierowców nasypu na remontowanym odcinku drogi. Wprowadzony w trybie awaryjnym zakaz ma obowiązywać przez tydzień. Do tej pory nie pojawiły się nigdzie informacje dotyczące utrudnień – przede wszystkim nie ma ich na oficjalnej stronie ZDW Katowice. Trudno doszukać się odpowiednich odznaczeń również na drogach czy chociażby pracowników, którzy informowaliby o braku możliwości przejazdu.

To spore utrudnienie dla kierowców, spotęgowane dodatkowo brakiem informacji ze strony ZDW w Katowicach.
Czekamy na odpowiedź w tej sprawie ze strony zarządcy.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

podziękujcie wójtowi z Hażlacha

pisizna rządzi - może być tylko gorzej

Zarząd Dróg Wojewódzkich podlega Marszałkowi i Zarządowi Województwa, a ci są od wielu lat z Platformy i zrzucanie tego bałaganu na PIS jest niedorzeczne. Zresztą ZDW to państwo w państwie.

Ta mapa pokazuje zamkniętą drogę w Cieszynie od rond do granicy Cieszyna z Hażlachem. Natomiast nie pokazuje , że dalej też jest zamknięta- od ronda w Hażlachu do skrzyżowania z ul Główną w Hażlachu. Tam w ogóle nie było jakiegokolwiek znaku, ze są prace drogowe, a drogę zamknięto bez komunikatu z dnia na dzień. Nie ma też pokazanych objazdów. Drogowcy mają nas w tzw. doopce.

Na stronie www.zdw.katowice.pl jest informacja o zamknięciu DW 938 pod adresem: http://www.edrogi.pl/utrudnienia-na-drogach/powiat-cieszynski.html

Kiedy mają zamiar otworzyć drogę na Jastrzębie ?? Zaczyna to wyglądać jakby złośliwie zamykali te drogi..

Dojeżdżam do Cieszyna do pracy. Każdego dnia te same problemy! Wczoraj wracałem po 14 do domu a tu właśnie wielkie zaskoczenie bo rondo w Hażlachu zamknięte i pan z firmy "zalecał" jechać inną drogą, ale na pytanie, którą już nie wiedział co odpowiedzieć! Totalna samowolka, brak informacji o postępach prac i co najważniejsze o objazdach! Ledwo otworzyli odcinek wyremontowanej drogi w Cieszynie to znowu zamknęli w Hażlachu i dojazd do Cieszyna graniczy z cudem.Wcześniej było to samo, przez pół roku jeździłem objazdami po tych wszystkich dziurach. Samochód już raz do mechanika z powodu tego musiałem odstawić. Rozwalone tuleje na wahaczach. Nie po to czekałem pół roku na dojazd do Cieszyna, żeby teraz znowu zamknęli tą samą drogę tylko tym razem w Hażlachu! Nie można tego było załatwić ruchem wahadłowym? Myślę że można by, ale po co. Lepiej zamknąć znowu dojazd do miasta i mieć wywalone na kierowców, którzy każdego dnia muszą tam dojechać. Skandalem jest prowadzona "kampania informacyjna" dotycząca remontu, a raczej jej brak. Wstyd dla władz gmin, że godzą się na takie traktowanie! A nam pozostaje jedynie znowu jeździć do pracy tymi beznadziejnymi objazdami, których szukać musimy na własną rękę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama