, środa 11 grudnia 2019
Warsztat planistyczny w Cieszynie
Warsztat planistyczny jest okazją do poznania dotychczasowych działań. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Warsztat planistyczny w Cieszynie

mat.pras.
Warsztat planistyczny jest kolejnym etapem konsultacji społecznych prowadzonych przez Gminę Cieszyn, która bierze udział w programie „Przestrzeń dla partycypacji” polegającym na wsparciu gminy w prowadzeniu konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego.

Warsztat poprzedziło spotkanie otwarte, które odbyło w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji 12 grudnia 2017 roku, a jego celem było poznanie potrzeb mieszkańców. Moderatorka spotkania i konsultantka w zakresie partycypacji, Sylwia Widzisz-Pronobis, w prezentacji multimedialnej przedstawiła podstawowe informacje na temat istoty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i procedury jego uchwalania. Poinformowała również o możliwościach współudziału właścicieli, użytkowników wieczystych, użytkowników nieruchomości objętych sporządzaniem projektu planu oraz mieszkańców miasta w procesie wykonywania projektu planu miejscowego. Radosław Jończak, projektant planu, przedstawił uwarunkowania, które powinny zostać uwzględnione w nowym projekcie planu miejscowego. Podczas dyskusji poruszono kwestię rekreacji sportowej i zapewnienia przestrzeni dla jej organizacji w różnych formach. Wiele czasu i uwagi poświęcono problemom związanym z ulicą Sienną m.in. zwrócono uwagę na problem braku możliwości rozbudowy tej drogi. Padła również propozycja organizacji punktów widokowych, z których będzie można podziwiać krajobraz miasta i utrzymania powierzchni biologicznie czynnej na poziomie min. 25%, szczególnie na terenach o funkcjach usługowych. Do dnia 22 grudnia można było składać pisemne uwagi, wnioski, sugestie dotyczące propozycji przyszłego zagospodarowania terenów objętych sporządzanym projektem planu miejscowego.

Warsztat planistyczny jest okazją do poznania dotychczasowych działań; co zostało podniesione w zgłoszonych pisemnie uwagach, wnioskach, sugestiach oraz wypełnionej ankiecie on-line i które z nich da się uwzględnić; jakie są propozycje projektanta.
Gmina Cieszyn zaprasza wszystkich zainteresowanych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar w rejonie ul. Bielskiej, ul. Kossak-Szatkowskiej, ul. Morcinka i ul. Kargera na warsztat planistyczny 19 marca 2018 r. o godz. 17:00 do Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Z. Kossak-Szatkowskiej 6.

Szczegółowe informacje o dotychczasowych i zaplanowanych działaniach: www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama