, poniedziałek 1 marca 2021
Warsztat planistyczny kolejnym etapem konsultacji społecznych
był kolejnym etapem prowadzonych przez Miasto Cieszyn konsultacji społecznych fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Warsztat planistyczny kolejnym etapem konsultacji społecznych

mat.pras.
Warsztat planistyczny, który odbył się 19.03.2018 r. w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji był kolejnym etapem prowadzonych przez Miasto Cieszyn konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego obejmującego tereny położone w rejonie ulic: Bielskiej, Kossak-Szatkowskiej, Morcinka i Kargera.

Uczestników powitał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. - Z wielką przyjemnością witam osoby zainteresowane tym, jak mogą wyglądać plany zagospodarowania przestrzeni w rejonie ul. Bielskiej, ul. Kossak-Szatkowskiej, ul. Morcinka i ul. Kargera. Na szczęście jesteście tymi, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w kreowaniu rzeczywistości - mówił Ryszard Macura, dziękując również Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, która zorganizowała spotkanie. Następnie prowadzący: moderatorka spotkania i konsultantka w zakresie partycypacji Sylwia Widzisz-Pronobis i mgr inż. arch. Radosław Jończak przypomnieli wnioski ze spotkania otwartego oraz wypełnionych online ankiet i przedstawili plan i sposób pracy w ramach warsztatu.

Uczestnicy warsztatów pracowali metodą World Café w trzech grupach: „Komunikacja”, „Przestrzeń publiczna” i „Forma zabudowy”. Rozmawiali o swoich oczekiwaniach związanych z przyszłym kształtem ww. terenów, problemach i możliwych rozwiązaniach. Metoda ta służy uporządkowaniu dyskusji – wymiany informacji i pomysłów oraz określeniu potrzeb i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron. Polega na jednoczesnej rozmowie o kilku aspektach danej kwestii (przypisanych do osobnych stolików) przez uczestników podzielonych na grupy. Przez zmiany stolików uczestnicy mogą omówić wszystkie tematy.

Kolejnym etapem będzie opracowanie raportu podsumowującego całość przeprowadzonych konsultacji społecznych, którego publikację zaplanowano na kwiecień. Organizatorzy wydarzenia dziękują wszystkim uczestnikom warsztatu za aktywność i zaangażowanie.

Warsztat został zrealizowany w ramach programu „Przestrzeń dla partycypacji” polegającym na wsparciu gminy w prowadzeniu konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu prac i dotychczasowych działań: www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama