, piątek 10 lipca 2020
W Wydziale Komunikacji bez kolejki
Przed tygodniem w cieszyńskim Starostwie wdrożony został system rezerwacji terminów na wybrane usługi w Wydziale Komunikacji. fot: Powiat Cieszyński/ FacebookDodaj do Facebook

W Wydziale Komunikacji bez kolejki

DR
Przed tygodniem w cieszyńskim Starostwie wdrożony został system rezerwacji terminów na wybrane usługi w Wydziale Komunikacji. Na rejestrację samochodu, odbiór dowodu rejestracyjnego, wtórników lub inną sprawę związaną z rejestracją pojazdu możemy umówić się poprzez internet, telefon lub bezpośrednio w wydziale. System ma w przyszłości ewoluować, ale już teraz widać duże zainteresowanie taką możliwością.

System jest odpowiedzią na wydłużające się kolejki w Wydziale Komunikacji Starostwa Cieszyńskiego. To prawdziwa zmora mieszkańców powiatu, którą zdaniem Zarządu rozwiązać ma właśnie nowo wprowadzony system rezerwacji. Teraz, różne sprawy będzie można załatwić o umówionej porze, bez oczekiwania nawet do kilku godzin na swoją kolej.

- Dotychczas jedyną możliwością dla załatwienia sprawy w Wydziale było stanie w kolejce, co było uciążliwe dla mieszkańców i powodowało ich zdenerwowanie. Jako Zarząd Powiatu chcieliśmy temu zaradzić i umożliwić mieszkańcom szybką i sprawną obsługę, poprzez umawianie się na wizytę w konkretnym terminie. Przed tygodniem wprowadziliśmy system rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji,który umożliwia skorzystanie z usługi po umówieniu się na dany dzień i godzinę. Można umówić się przez internatowy kalendarz wizyt, znajdujący się na stronie internetowej Powiatu Cieszyńskiego lub zadzwonić do punktu informacji albo umówić się osobiście, przychodząc do Wydziału – mówi Christian Jaworski, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego nadzorujący Wydział Komunikacji.

Internetowy kalendarz rezerwacji terminów umożliwia nam wybór kilku kategorii usług – rejestrację pojazdu, odbiór dowodu rejestracyjnego, wtórniki, wymiana dowodu, zmiany w dowodzie rejestracyjnym, zgłoszenie zbycia pojazdu oraz wyrejestrowanie pojazdu.

- Od momentu wdrożenia systemu zauważyliśmy, że największą popularnością cieszy się kategoria rejestracji pojazdu. To właśnie na rejestrację pojazdu jest zwykle najwięcej chętnych. Dlatego w przyszłości planujemy zwiększyć dostępność rezerwacji terminów właśnie w tej kategorii. Zależy nam, aby jak najwięcej mieszkańców powiatu korzystało z możliwości umawiania się na wizyty – dodaje Christian
Jaworski.

Co więcej, zarząd planuje zmienić lokalizację wydziału komunikacji. Celem jest zwiększenie przestrzeni, liczby pracowników, a także komfortu mieszkańców, przychodzących załatwić w wydziale swoje sprawy. Wprowadzone zostaną nowoczesne rozwiązania i technologie, mające usprawnić pracę urzędu i spowodować, aby był bardziej przyjazny dla klienta. Na razie jednak zarząd promuje funkcjonowanie nowego systemu rezerwacji terminów.

Jak można dokonać rezerwacji internetowej? Wystarczy wybrać odpowiednią usługę, kolejno kliknąć na wybranym w kalendarzu dniu i wybrać wolną godzinę, a następnie wprowadzić swoje dane w pola poniżej (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Po kliknięciu przycisku „Zarezerwuj”, wyświetli się kod. Będzie on później potrzebny do wygenerowania zarezerwowanego biletu w automacie
biletowym, znajdującym się w wydziale komunikacji. Tej czynności należy dokonać w umówionym dniu, klikając na ekranie w odpowiednią usługę oraz wpisując wcześniej podany kod (zostanie on również wysłany na adres e-mail).

Link do strony znajdziecie Państwo tutaj:
https://www.powiat.cieszyn.pl/szybkieMenu/internetowa-rezerwacja-terminow

Ważna jest punktualność – jeżeli przyjdziemy po upływie wyznaczonej godziny, termin automatycznie przepadnie. W przypadku rezygnacji z terminu rezerwacji należy skorzystać z linku umieszczonego w mailu, który został nadesłany wraz kodem lub skontaktować się z wydziałem komunikacji. Jedna rezerwacja terminu pozwala zrealizować tylko jedną konkretną sprawę, czyli chcąc np. zarejestrować pojazd i odebrać dowód rejestracyjny należy dokonać dwóch osobnych rezerwacji terminów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama