, sobota 6 czerwca 2020
W Czeskim Cieszynie czytają pacjentom
"Czytamy wspólnie książki, a następnie rozmawiamy o tym, jak się żyło kiedyś, co się jadło, ale także wspominamy rodzinne tradycje i zwyczaje." fot: Dorota Havlikova / Město Český TěšínDodaj do Facebook

W Czeskim Cieszynie czytają pacjentom

red.
Czytanie książek, rozmowy o czasach minionych oraz tradycjach z przedstawicielem biblioteki z Czeskiego Cieszyna, jak również przestawienia, wstępy artystyczne i warsztaty w wykonaniu przedszkolaków. To wszystko oferuje swoim pacjentom szpital w Czeskim Cieszynie, w ramach zagospodarowania ich czasu wolnego.

- Raz w miesiącu odwiedzam szpital w Czeskim Cieszynie, by czytać książki pacjentom. W wyborze lektur koncentruję się głównie na historii Cieszyna. Czytamy wspólnie książki, a następnie rozmawiamy o tym, jak się żyło kiedyś, co się jadło, ale także wspominamy rodzinne tradycje i zwyczaje. Pacjenci chętnie uczestniczą w takiej aktywności, wspominając swoją młodość – wyjaśnia Renáta Nevelöšová, dyrektor czytelni w bibliotece miejskiej w Czeskim Cieszynie, która koordynuje projekt „Czytanie dla seniorów”.

Spotkania organizowane są w grupach 15-osobowych. Biorą w nich udział pacjenci z oddziałów szpitalnych, ale również z tzw. „socjalnych łóżek”, czyli oddziałów przeznaczonych do pacjentów, którzy z uwagi na trudną sytuację zdrowotną nie mogą wrócić do swojego domu.

Szpital współpracuje także z przedszkolami z Czeskiego Cieszyna, które cztery razy w roku przygotowują występy artystyczne oraz warsztaty, w których udział biorą przedszkolaki oraz seniorzy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama